Land Rover představuje technologii průhledného přívěsu

Tažení přívěsu přináší jistá úskalí, jedním z nich je i omezený výhled vzad. To nyní řeší nový systém "průhledného přívěsu".

Land Rover patří mezi průkopníky v oblasti asistenčních technologií pro off-roady a SUV, především co se jízdy terénem či tažení přívěsů týče. Nedávno přišla společnost s technologií „průhledné kapoty„, která propojením několika kamer na přídi usnadňovala pohled vpřed a pohyb nepřehledným terénem.

Nyní přišel Land Rover s podobným asistenčním systémem, ovšem na opačném konci auta. Jmenuje se Transparent Trailer, a jak název napovídá, jedná se o technologii „průhledného přívěsu“.

Systém využívá parkovacích kamer kolem vozu a bezdrátové kamery umístěné na zádi přívěsu, ze kterých následně skládá dohromady jeden obraz tak, že řidič na displeji přímo vidí situaci za přívěsem. Systém je zatím ve fázi prototypu, nicméně už teď nabízí kvalitní a nezdeformovaný obraz.

„Ve chvíli, kdy předjíždíte, instiktivně kontrolujete zpětná zrcátka, ale když táhnete za sebou přívěs, pohled je často omezen velkými mrtvými úhly. Transparent Trailer nabízí nekrytý pohled za vozidlo aniž by přívěs bránil řidiči ve výhledu, nehledě na jeho velikost či tvar,“ vysvětluje Dr. Wolfgang Epple, ředitel technologického vývoje v JLR.

Vedle tohoto systému Land Rover představil ještě jedenu funkci nazvanou Cargo Sense, která prostřednictvím bezdrátové kamery uvnitř přívěsu a tlakových senzorů na podlaze napomáhá ideálnímu rozložení hmotnosti nákladu. V případě potřeby také upozorní řidiče na neočekávaný pohyb nákladu po přívěsu.

2.9.2015 8:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist