Land Rover Defender projde modernizací – po 30 letech

Pravověrný hranatý klasický offroad bude nahrazen moderním nástupcem.

Ne příliš mnoho aut se může pochlubit tím, že se prakticky beze změn vyrábí 61 let. Ale jakkoli je Land Rover Defender tím nejtradičnějším a nejortodoxnějším offroadem, politické a ekologické tlaky jsou tak silné, že jim prostě nemůže vzdorovat.

Výkonný ředitel Land Roveru Phil Popham tisku prozradil, že nejen emisní normy, ale i předpisy na ochranu chodců a bezpečnost posádky donutily automobilku k rozhodnutí o nahrazení současného klasického modelu modernějším nástupcem.

Ten má přijít na trh v roce 2013, ale zatím nebyly prozrazeny žádné podrobnosti. Phil Popham pouze řekl, že nástupce nebude v žádném případě měkota – má se jednat o stejně schopné auto mimo asfalt, ale mnohem přátelštější na silnici a při každodenním použití. Změní se ale jeho design a dostane modernější dieselové a benzínové motory, které splní normu Euro 5.

Je tedy možné, že nový Land Rover Defender si zachová i své jméno. Bude se však jednat o velkou modernizaci, která auto od základu změní. Něco podobného, jen v menším měřítku, prodělal Defender v roce 1983. A od té doby se prakticky nezměnil.

autoweb.cz

26.10.2009 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist