Land Rover DC100 napovídá nový Defender

Pravděpodobně se díváme na budoucnost legendárního off-roadu, který by mohl pomoci zvýšit prodeje a udržet tak jméno Defender na živu.

Současný ​Land Rover Defender to má velmi těžké. Ačkoli se mu nedají upřít extrémní schopnosti mimo asfalt, běžných zákazníků je stále méně a méně a ještě mu hází klacky pod nohy přísná legislativa. Nyní sice Defender plní aspoň Euro 5, ale brzy na něj dolehnou potíže s bezpečností chodců, posádky a podobná nesmyslná nařízení. Nový revoluční model je tak nutností.

Na autosalonu ve Frankfurtu tak uvidíme koncept nového off-roadu Land Rover DC100, který napovídá, kudy by se budoucnost modelu Defender mohla ubírat. Automobilka netvrdí, že by právě tohle měl být příští Defender. Čeká ale na reakce veřejnosti, protože aby se značce vývoj auta zaplatil, potřebuje mít jistotu, že prodá aspoň 60 000 aut ročně.Automobilka moc dobře ví, že nahradit ikonický Defender radikálním novým modelem nebude vůbec jednoduché a koncept DC100 bere jako první krok v dlouhé cestě, na jejímž konci by měl být finální design sériového terénního Land Roveru. Ten je v plánech na rok 2015, takže má automobilka ještě relativně dost času.

Podle zástupců značky je totiž model Land Rover Defeder světoznámý a inspiruje plno lidí po celé planetě. Nejde tedy jen vzít staré jméno a dát ho na nové auto. Značka tak nechce narušit ikonické postavení auta, ale zároveň ho musí (a potřebuje) přizpůsobit měnícímu se trhu a globálním požadavkům.

autoweb.cz

31.8.2011 8:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist