Lamborghini slaví 50 let. Podívejte se jak!

Na 350 aut s býkem ve znaku se sjelo do Milána aby společně oslavili padesátileté výročí od založení značky. Máme fotografie z prvních dvou dnů.

Ještě zítra můžete na italských silnicích potkat nějaké to Lamborghini. Když budete mít štěstí, můžete jich vidět až 350, na jednom místě. Automobilka v těchto dnech oslavuje padesátileté výročí od založení, které kromě speciální edice Aventadoru LP720-4 50 Anniversario připomíná i třídenní roadtrip.

Jízda odstartovala 8. května v Miláně, odkud se celkem 190 000 koní pod kapotami naleštěných strojů vydalo na cestu po Itálii. Mezi dalšími zastávkami je město Forte dei Marmi, dnes kolona dorazila do Říma a zítra oslavy vyvrcholí v městečku Sant‘ Agata, kde se všechny skvosty s býkem na kapotě rodí k životu.

ČTĚTE TAKÉ: Legendy minulosti – Lamborghini Miura

K vidění budou kromě nejnovějších modelů i starší kousky. Nebude chybět trojice Lamborghini 350 GT, jedno LM 002, patnáct modelů Countach, v sedmnácti exemplářích bude na místě Miura. Nejčastěji se budete dívat na Gallardo, které se 123 registrovanými kusy patří mezi nejpočetnější modely.

DOPORUČUJEME: První jízda – Lamborghini Gallardo LP560-4

Od aut k řidičům, nejmladší účastník se narodil v roce 1991 a je z Kuwaitu, nejstaršímu je 75 let a pochází z Francie. Z pohledu národností jsou nejvíce k vidění lidé z Velké Británie, následovaní Italy. Nechybí lidé z USA, Číny nebo Taiwanu, o někom z Česka se Lamborghini bohužel nezmiňuje.

10.5.2013 2:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist