Kusyn: Na silnicích to klouže. Platí to i pro vás, chodci!

V zimě to na silnicích klouže, to dá rozum. Platí to ovšem nejen pro auta, ale také pro chodce. Ti však stále žijí v domnění, že je snad léto...

Přátelé motoristi… Nespoléhejte na pud sebezáchovy českých chodců! Pravý český jumper navyklý na agresivní přechodovou politiku letních období se i v zimě nerad vzdává navyklého pohodlí bez ohledu na násobně delší brzdnou dráhu.

A tak se třeba stane, že Vám, tak jako mne dnes při dojíždění na křižovatku, přeběhne středoškolák se špunty v uších metr před kapotou. Ač v nízké rychlosti, byla jen otázka štěstí a posledních zbytků kamínků choulících se pod tučnou vrstvou uježděného sněhu, že onen nešťastník neodešel s velkým H vyraženým na zadnici, auto zastavilo až nějaký ten metr za bývalou dráhou mladíka se sebevražednými sklony.

Pravděpodobně pospíchal na autobus – je však zajímavé, že padesát metrů za křižovatkou už ho chuť k běhu přešla. A na proud nadávek valících se z otevřeného okénka je nejlepší odpovědí sklopit hlavu a dělat, že na místě vůbec není.

No a příště si povíme o tom, jak mne štvou cyklisti… v zimě… ve tmě… bez osvětlení…

1.2.2017 9:50| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist