Kresta byl v ulicích Zlína nejrychlejší

Za ním dojeli Pech a Tanev.

Vítězem super rychlostní zkoušky Barum rally Zlín se stala česká posádka Roman Kresta, Petr Gross na voze Mitsubishi Lancer EVO IX.Úvodní super rychlostní zkouška se jela na trati dlouhé 5,52 km v ulicích krajského města na osychající trati po celodenním dešti. Hned za Krestou skončil jeho největší konkurent Václav Pech na dalším voze mitsubishi, který zaostal o pouhých 1,8 sekundy. Třetí místo obsadil Bulhar George Tanev na voze Subaru Impreza STi se ztrátou 2,1 sekundy.Na dalších místech skončili jezdci ze stáje Peugeot Sport Espaňa. Čtvrtý byl Francouz Bryan Bouffier, pátý Španěl Enrique Garcia Ojeda. Zahraniční jezdci obsadili šest míst v první desítce, z českých jezdců se dále prosadili Roman Odložilík a Martin Prokop.Velká smůla potkala dva favority. Pavel Valoušek při posledním kole ve svitovském areálu ulomil pravé přední kolo a zkoušku dokončil s více než čtyřicetisekundovou ztrátou. Bulhar Dimitar Iliev zase absolvoval místo tří povinných kol ještě okruh navíc v bývalém baťovském areálu. Ze zdravotních důvodů odstoupil český jezdec Josef Peták (Renault Clio S1600).