Kouzelník Žito ukázal další kejkli a představil závodní speciál?

Kejkle nekejkle, Daniel Landa představil soutěžní vůz, se kterým míří do závodů rally této sezóny.

Popravdě všechno to bláznění kolem alter-ega Daniela Landy, tedy Žita, moc nesledujeme a nechápeme… Jistě, zaznělo tady cosi o sedmi kejklích, ale které to byly a zda už je Dan Landa ukázal tak nějak nevíme. Rally nás ale zajímá a tak tady máme informaci, že Daniel Landa ukázal, s čím bude soutěžit – je to Škoda Fabia WRC. Auto bylo prezentováno na pražském Vyšehradě.

„Vyšehrad je magické místo, má neopakovatelné kouzlo. Závodíme, abychom tohle kouzlo pořádně zpropagovali, stejně jako naši rudou runu Gibu“ s úsměvem okomentoval slavnostní křest svého závodního vozu Daniel Landa.

A dodal: „Vydal jsem se na donkichotskou cestu, za sedmi těžkými úkoly (aha, takže je to přece jenom zmiňovaná kejkle – pozn.red.), které v rámci svých možností plním. Padesát miliónů na šaškování ve světě zatím nemáme, takže své plány realizujeme alespoň u nás doma v Česku. První závod začíná už v pátek a naším cílem je seznámit se s novým ořem a vzpomenout si po dvou letech jak vypadají rallye závody. Umístění teď vůbec neřeším.“

Dá se tedy předpokládat, že proběhne v letošním září také Velekoncert pro sto tisíc lidí v Praze Letňanech, ale to už do našeho oboru nepatří… Co ale můžeme říct, že jako kmotra závodního speciálu si Daniel Landa zvolil svého otce, bývalého autokrosového závodníka Stanislava, kterého jako kmotři doplnily další dvě legendy českého i evropského autokrosu – Jindřich Kottek a Jaroslav Hošek.

22.4.2015 9:57| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist