Kouříte v autě? Dejte si pozor, tenhle nebožák neskončil dobře

Zapálit si cigaretu poté, co do auta nastříkal sprej s vůní, nebyl dobrý nápad. Přišel o auto a málem i o život.

Nad některými případy, které se na silnicích dějí, opravdu jen kroutíme hlavou. Zaujal nás jeden z Velké Británie, konkrétně z Halifaxu. Tamní policisté před pár dny obdrželi zprávu o tom, že v centru došlo k výbuchu. Jakkoliv se děsili nejhoršího, tedy dalšího teroristického útoku, nakonec zjistili, že za vším je jedna cigareta.

Tu si zapálil majitel SEATu Leon Cupra R, ovšem ve velmi nevhodnou chvíli. Podle dostupných informací vše začalo tím, že si interiér auta vystříkal vůní. Klasickým sprejem, který má většina z nás doma, třeba v koupelně. Jenomže spreje použil asi opravdu velké množství. Následně se totiž rozhodl, že si zapálí cigaretu. Trošku kontraproduktivní, co myslíte? Ale také životu nebezpečné.

Plyn nahromaděný v interiéru auta si se zapalovačem moc nerozuměl, a jakmile ten nešťastník škrtl, auto vybouchlo. Vlastně nechápeme, jak je to možné. Toho plynu v autě muselo být strašně moc! Soudě podle stavu auta po výbuchu, kdy mu chybí snad všechna okna a i karoserie vypadá jako po nájezdu slonů.

Rána to byla tak velká, že o okna přišlo i několik budov v okolí. Nejšílenější na tom celém je, že ten, který to způsobil, nejen, že výbuch přežil, ale navíc ani nepřišel o sluch. Je zraněný, byl odvezen do nemocnice, ale bude v pořádku. Tak nějak asi vypadá definice pojmu „štěstí v neštěstí“.

30.3.2021 8:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Twitter/Craig Chew-Moulding

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist