koubek-jak-se-jezdi-v-africe.jpg

Koubek: Jak se jezdí v Africe

dopravní předpisy v čr

Doufám, že mě nikdo neobviní z rasismu, když použiju ustálené rčení a řeknu, že na "černém kontinentě" jsem byl ve svých 36 letech poprvé.

Diskuze

4 komentáře

    Bivoj

    někdy před osmi lety jsem měl možnost pobýt nějaký čas v číně a jejich systém dopravy byl velice podobný – až na to že místo velkých mikrobusů tam jezdily úplně malinkaté dodávky (Microvan – občas k vidění i u nás). Bylo skoro skoro až neuvěřitelné kolik lidí se do toho dokázalo naskládat – navíc cesta byla strašně levná (alespoň na naše poměry)

    Petr C.

    jen pro upřesnění: Jižní Afrika není součástí Britského společenství víc jak sto let od Bůrských válek. Řada dálnic a nových silnic byla postavena po pádu aparteidu před 16 lety. Za dobu co tam jezdím je vidět, jak se tam auta vylepšují, s tím jak příjmy lidí rostou (dost jsou vidět nová BMW, která se tam vyrábějí).Úplně to neplatí o taxících, jízda v Mercedesu piáno, či 30 let staré Toyotě, asi s původními tlumiči i brzdami, je vždy zážitkem.

    Kyle

    JAR není součástí Britského společenství padesát let ( vystoupila kvůli apartheidu), búrské války ( konkrétně druhá ) vedly naopak k jejímu ovládnutí Brity.
    Což nic nemění na faktu že autor článku je vedlejaktajedle.

    scaramax

    Davat dopravu v Johannesburgu jako jakýmkoliv způsobem následováníhofný příklad považuji přinejmenším za pošetilé… zkoušel jste se tím někam dostat?:D Není problém dostat se na centrální \“nádraží\“, kam víceméně všechny busíky směřují, je ovšem problém se z něj dostat kamkoli jinam.
    1.) Není pravda, že busíky nemají pevnou trasu: sice jsou si ochotni trochu zajet, ale hlavní trasu dodržují.
    2.) Většina řidičů nezná jiné trasy, tudíž Vám neni schopna sdělit, kde najdete bus, který jede tam kam chcete (mají stanoviště v ulicích kolem cca 4 bloků přilehlých k \“nádraží\“). Případně i pokud znáte adresu, moc Vám to nepomůže, neznjí ji oni.
    3.) Je to trochu o hubu, jak nádraží, tak například průjezd Hillborrow nebo Booysens(taky vás tam můžou vysadit, přestože řeknou, že jedou jinam).
    4.) Mimo širší centrum jste v pasti, bez detailní znalosti města se neobejdete a často tam nic nejezdí (v bohatších čtvrtích není koho vozit).
    5.) budete jediný běloch na celém nádraží (a samozřejmě cizinec, místní do toho nesedne – ale uznávám že jsou trochu paranoidní). Konsekvence si domyslete.

    Nene, bez vlastního auta jste v JNB (a potažmo v celem JARu dost v pasti). Mozna s vyjimkou Durbanu.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist