Kopecký (zase) vyhrál rally. Dostal za to tuplák?

Kopecký a Škoda slaví v Austrálii pokračování vítězné série, českou stopu či účast českých fanoušků nahrazují pivní artefakty?

Tak to s tím pivním tuplákem je čistě a pouze pokus o legraci z naší strany, vtípek, který nás napadl, když jsme podrobně studovali fotografie přiložené k zprávě ze světa motoristického sportu. Nejprve holá fakta…

Jan Kopecký, mistr Evropy, se svým bezchybným výkonem na „International ‚Rally of Queensland“ vybojoval pro tým Škoda MRF třetí vítězství v letošním ročníku Asijsko-pacifického mistrovství (APRC). Český jezdec se navíc dostal do vedení celkového hodnocení APRC. Škoda (teď myšleno jako „škoda“ a ne „Škoda,“ jako pech. Ne Pech!), prostě smůla, že se jede tak daleko od našich končin, zástupy českých fanoušků by jinak stály podél rychlostních zkoušek.

A sledovali, jak si český pilot vede, a jak Škoda posiluje ve vedení v hodnocení značek a nakračuje k úspěšné obhajobě titulu. „Tento úspěch v Austrálii nás naplňuje štěstím, protože to byla velice těžká rally. Po nočním dešti byly tratě extrémně kluzké,“ říká Kopecký. „Navíc jsem v neděli na tratě vyjížděl jako první a několikrát jsem musel zastavovat kvůli kravám, které stály na v cestě. Ale ke zdejší překrásné přírodě to prostě patří.“ I přes časovou ztrátu dojel ve své první soutěži v Austrálii s Pavlem Dreslerem po patnácti erzetách do cíle 1:09,3 minuty před domácí posádkou Scott Padder/Dale Moscatt.

Díky svým pevným nervům získal dvaatřicetiletý Kopecký zaslouženě také FIA Pacific Cup. A teď konečně k našemu vtípku. Podíváte-li se podrobně a pozorně na fotografii v galerii z vítězné rampy, možná vedle brány na pravé straně uvidíte sadu skleněných pohárů. Tedy, asi to jsou poháry, jenže naším pohledem spíš než tvar klasického poháru mají vzhled tupláku na pivo.

Těžko říct, zdali pořadatelé tušili, že vyhraje Čech a chtěli takto souznít se středoevropskou kulturou (myslíme si, že ne) anebo jde o náhodu (asi ano). Každopádně Honzovi Kopeckému, Pavlu Dreslerovi i Škodě přes půl světa gratulujeme, a jako patrioti a příznivci rally držíme i na dálku palce.

Bude Škoda Citigo RS?

Autonovinky | vydáno 3. 4. 2012

23.6.2014 7:10| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist