Konec roku je ideální pro opravy dálnic

Pokud si myslíte, že s příchodem zimy zmizí z dálnic uzavírky, staveniště a dělníci oblečení do reflexních vest, mýlíte se. Práce se naopak rozběhnou.

V zásadě by nás to mělo, jako motoristy, asi těšit, protože ve výsledku jde o zkvalitnění vozovek a komfortnější cestování. Jenže vykládejte tohle někomu, když se posunuje centimetr po centimetru v koloně způsobené uzavírkou. Koncem roku bude takových míst požehnaně.

Ehm, ne, nepočítejte s žádným rozšířením, jak před lety sliboval dávno zapomenutý ministr dopravy. Ředitelství silnici a dálnic totiž hodlá náležitě využít příhodných klimatických podmínek a před příchodem tuhé zimy zkusit opravit, co se dá.

Konkrétně se obrňte trpělivostí, pokud pojedete na dálnici D1, tam se připravuje oprava povrch vozovky v úseku 204,650– 204,050 km ve směru jízdy na Prahu. V první fázi pude uzavřen levý jízdní pruh po dobu asi třech dnů, v druhé fázi neprojedete levým pruhem, asi čtyři dny.A to není všechno. Možná že jde o praktické omezení a  eliminaci samozvaných závodníků a pirátů, není to jediný „retardér,“ který vás na D1 zpomalí. V průběhu měsíce listopadu proběhnou lokální omezení vždy jednoho jízdního pruhu na úseku mezi 73 až 66 kilometrem ve směru jízdy na Prahu. Omezení vždy na jeden až dva dny.Téměř celý listopad bude omezen provoz na D5 ve směru od Plzně kolem dvacátého kilometru, a aby to těm v protisměru nebylo líto, tak na ně čeká na té samé dálnici omezení o deset kilometrů dál.

D8, D11, … míst, kde se objeví cedule informující o práci na silnici (v ideálním případě se ukážou i dělníci, kteří se v tom nejlepším případě nebudou jen opírat o násady svého pracovního náčiní) bude celá řada, pokud se chcete psychicky zocelit, poškádlete sami sebe a mrkněte se na web ŘSD na celý seznam. My se raději uklidníme mentální přípravou na opravdové zimní řidičské radovánky.

Filip Rakovan

9.11.2011 7:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist