Koncept Mazda MX-Crossport

Se zacílením hlavně na americký trh plánuje Mazda do několika let vyjet s malým sportovním SUV, namířeným proti Freelanderu, BMW X3, Foresteru a spol.

Nová studie Mazdy z designového centra v Hirošimě má být poprvé k vidění za několik týdnů na severoamerickém autosalonu v Detroitu a pro Mazdu představuje celkem jistý krok směrem ke kompaktním SUV.

Z rozměrů 4630 x 1930 x 1630 mm je znát, jak široce je koncept rozkročený, což se odráží i ve dvacetipalcových kolech a pneumatikách 275/40, které si může studie ještě v této fázi dovolit. V sériové podobě přichází v úvahu pravděpodobně sedmnáctipalcový rozměr.

Tvary karosérie si hrají s velkými rozdíly mezi šířkou kabiny a objemnosti blatníků, patrné obzvláště u zadních kol. V minulosti bývalo pravidlem, že z konceptu se do masové výroby přenesly jen některé prvky, ale pokud půjde Mazda například cestou SUV od Infinity a jejich futuristického nádechu, je velmi možné, že se do výroby dostane s menšími změnami, omezenými hlavně na plnění homologačních a bezpečnostních požadavků.

Střecha konceptu je prosklená a má funci proměnné propustnosti světla. U konceptu navíc nese stropní konzoli s řadou ovladacích a zábavních prvků.

Stejně tak má i řidič ze svého místa přístup ke třem ovládacím monitorům s dotýkovými displeji, na kterých se zobrazuje například parkovací asistent nebo připojení na internet a email, ale i pohled na silnici z pěti kamer umístěných na různých místech auta. Cestující tak mohou sledovat pohled na silnici v reálném čase.

redakce autoweb.cz

16.12.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist