Kolikrát můžete třísknout dveřmi Fordu Transit?

Nový Ford Transit Custom prochází odolnostními testy. Nyní se například testuje, kolik "třísknutí" vydrží boční posuvné dveře.

Prakticky všechny automobilky provádí odolnostní testy nových modelů, i  když u některých značek o tom dost silně pochybujeme. Aspoň tedy o  náročnosti zkoušek… Ale k věci. Připravovaný Ford Transit nyní podstupuje právě tyto náročné odolnostní testy a mimo jiné se zkouší, kolik toho vydrží zámky a panty dveří.

Ford sestrojil speciálního robota, který doslova tříská dveřmi nové dodávky, dokud se nerozpadnou. Ford si stanovil cíl, že počítadlo třísknutí se u předních vdeří musí zastavit maninálně na číslovce 250 000 a u bočních posuvných dveří aspoň na čísle 150 000. Zadní dveře nákladového prostoru také musí odolat minimálně stejnému počtu cyklů.

Podívejte se na video, jak takový robot funguje a jak velká ráno to je. A ještě něco – test se děje v tepotách od -40°C do +82°C. Tak snad nový Ford Transit Custom vydrží trošku vidlácké zacházení…​

Dalibor Žák

4.6.2012 6:05| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist