Kia se vrhá do Číny pod značkou Horki

Kia se po Evropě chystá dobýt i Čínu. Zakládá proto automobilku Horki, pod kterou bude prodávat modely speciálně navržené pro tamní trh.

Korejská Kia chce tak trochu v přestrojení dobýt čínský trh. Dala vzniknout nové automobilce Horki, která už svým významem jasně naznačuje, že nemá v plánu překročit hranice Číny. Jméno vzniklo prostým spojením slov „Hor“ a „Ki“, přičemž to první značí Čínu, to druhé řízení. A právě radost z řízení by se měla být společná pro všechny modely.

Tamní trh vyžaduje úplně jiný přístup a do značné míry i odlišný design, proto Číňané budou jezdit v unikátních automobilech, které s těmi evropskými, potažmo americkými, nebudou mít po stránce designu moc společného. První náznaky můžeme vidět na konceptu, který nešetří chromem, ani jinými lesklými materiály. Jen toho místa na zadních sedadlech očividně nebude tolik, kolik čínští zákazníci obvykle žádají.

Moc prostoru pro laborování Kia neměla, podvozková platforma vychází z amerického modelu Forte, což není nic jiného, než Cee’d sedan. Základní rozměry jsou tím poměrně jasně dané, ale třeba ještě dojde na prodlouženou verzi než se koncept přerodí v produkční verzi.

Nová automobilka má totiž v plánu začít vyrábět až v polovině roku 2015, má tak dostatek času na přípravu nového modelu, u kterého se bude v zásadě řešit jen design. Výroba má probíhat v jedné ze tří továren v Yanchengu. Kromě zmíněného sedanu slibuje Horki širokou škálu automobilů, kde nemají chybět ani modely na alternativní palivo.

22.4.2013 2:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist