Kde parkujete s vozidlem?

Pokud si myslíte, že parkování není věda a že je k dispozici dostatek parkovacích míst, vyvedeme vás z omylu. Zde je několik tipů, abyste se ujistili, že najdete své auto i poté, co jste dorazili na místo, kde jste ho opustili.

Parkování v nákupním centru

Také si řeknete, že jste zaparkovali v podzemní garáži nákupního centra nejblíže ke vchodu? Ne vždy se to může vyplatit. Je dobré si vždy dopředu zkontrolovat zda-li má obchodní centrum kamerový systém. Zatímco většina z nich je jím již vybavena, mnoho nákupních center má stále zóny, které nejsou kamerami pokryty nejsou. Existuje několik desítek míst, ale pokud máte to „štěstí“ a zaparkujete na místě, které není v zorném poli kamer, může to být další výhoda pro zloděje.

Parkování na vlastním parkovišti v uzavřeném prostoru nebo v podzemní garáži

Lidé často cítí, že pokud zaparkují v uzavřeném prostoru nebo v garáži, které mají klíč, jejich auto nemůže nic dělat. Nicméně tato místa mohou být paradoxně nejnebezpečnější, zejména proto, že jejich majitelé neztrácejí riziko kvůli fiktivnímu pocitu bezpečnosti – nechávají otevřené okno, věci na sedadlech nebo zámky, které mají být zamčené. Kradnutí takového auta je hračka pro zloděje.

Parkování v okolí vašeho bydliště

Pokud je to možné, neparkujte v tmavých nebo špatně osvětlených místech, ale naopak zkuste zaparkovat co nejblíže k vašemu vchodu, kde je předpoklad zvýšeného pohybu. Jen málo kolemjdoucích může však přesvědčit zloděje, aby se věnoval vašemu vozu.

Jak vysvětluje odborník na bezpečnost vozidel, který působí v tomto oboru již více než 20 let: „Automobily jsou často ukradeny na velkých parkovištích nákupních center. Nejčastější metodou krádeže je čtení frekvence vašeho klíče nebo přídavného alarmu. Zabránit se tomu nedá. Zloděj Vám následně umí odcizit automobil do cca 90 vteřin.

Jak účinně ochránít své vozidlo?

Richard Vámoš dodává: „Z vlastní zkušenosti doporučuji pouze systémy, které chrání více než jednu mechanickou část automobilu. V ideálním případě, pokud je na různých místech několik částí. My sami jsme vyvinuli takový typ bezpečnosti, který ještě nebyl překonán nikým více než 16 let.“

O jaký jde systém?

Jedná se o jedinečný bezpečnostní systém VAM: 6-cestný elektromechanický systém, který blokuje až 6 věcí ve vašem voze najednou. Je imunní vůči používání rušičky GPS, GSM / GPRS, čtečky kódu nebo dálkového ovládání. V automobilu vybaveného systémem VAM nevymění zloděj ani spínací skříňku, řídicí jednotku motoru, palubní desku a ani nebude moci použít duplikát klíčů.

Systém VAM lze namontovat do jakéhokoli typu automobilu, takže můžete snadno chránit vaše Mercedes, Audi ale např. i Volkswagen. Některá omezení platí pouze pro automobily vyrobené před rokem 2000 a pro veterány z důvodu nedostatku elektronického systému.

Další výhody bezpečnostního systému VAM naleznete na adrese: http://www.vamsystem.cz

9.10.2017 12:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist