Kartingová akademie 2016 ukončena s úspěchem

S jakoukoli aktivitou, má-li ji člověk zvládnout k dokonalosti, je ideální začít v co nejnižším věku. Týká se to i motoristického sportu.

Ano, my jsme na to, abychom v rámci kartingové akademie usedli za volant, staří, ale někteří z nás už mají své ratolesti a snaží se je držet v linii lásky k motorsportu. Kartingová akademie Autoklubu ČR našla velkou oblibu mezi dětmi a jejich rodiči a i my jsme tedy na jeden z podniků vyrazili.

 Tento projekt na rozvoj motokárového sportu měl v  letošním roce čtyři zastávky po České republice a během roku tak prošlo výukou bezmála 300 dětí. Děti ve věku od pěti do deseti let si měly možnost vyzkoušet motokáry na motoristické slavnosti Legendy v Praze a v Olympijském parku Rio – Lipno. Akademie byla součástí také Barum Czech Rally Zlín a atraktivních závodů Czech Truck Prix v Mostě. Dětem byla zapůjčena motokára a kompletní výbava, absolvovaly hodinu a půl dlouhý instruktážní program s praktickými jízdami. Navazující akcí na jednotlivé Kartingové akademie byl dvoudenní Camp, který proběhl koncem října na závodní trati v Písku. Camp byl určen pro absolventy akademie, kteří si chtěli vyzkoušet kartingový sport na závodním okruhu. Z důvodu individuálního přístupu byl počet účastníků omezen, a proto se na všechny zájemce nedostalo.

Na Campu byly děti rozděleny do tří skupin – Tygři, Žraloci a Orli. Aktivity probíhaly na třech stanovištích a to sport, výuka a jízda. Každé stanoviště mělo svého zkušeného instruktora. V průběhu zábavné výuky se děti učily vlajky, správný průjezd tratí, kreslily správnou stopu, montovaly kola na káře a sledovaly zajímavé onboardy. Sportovní část obsahovala cvičení, skákání přes švihadlo, běhání a různé hry v lese.  Nejočekávanější částí byly jízdy. Probíhaly na zkrácené trati, kde si nováčci motokáru vyzkoušeli poprvé a absolventi Kartingové akademie si oživili své schopnosti.  Před jízdou si účastníci závodní dráhu prošli a seznámili se s nástrahami celého píseckého okruhu. Vzhledem k počasí si děti vyzkoušeli jízdu jak na mokré, tak suché trati.  Malí závodníci se nejvíce těšili na tři závěrečné závody po třech kolech. Byly k vidění pěkné a tvrdé souboje. Všichni dojeli do cíle a motokáry si odnesly jen pár ohnutých spojovaček a nárazníků.  

 

Noví zájemci nemusí zoufat, plánujeme pokračovat s akademií jak v zimních měsících na kryté trati, tak v průběhu příští sezony.  Absolventi podzimního Campu se mohou již nyní těšit na jeho jarní pokračování. Veškeré informace najdete na stránkách Autoklubu ČR www.autoklub.cz  nebo na facebooku Kartingová akademie.

10.11.2016 7:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist