Karavany a obytňáky letos nejsou v módě, trendem bude polní kuchyně

Cestovatelé, kteří nedůvěřují hotelům a penzionům, ale vozí si své obydlí na kolech, by měli zpozornět. Toto je unikátní alternativa k vestavěným kuchyním.
karavany-a-obytnaky-letos-nejsou-v-mode-trendem-bude-polni-kuchyne-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Nepopíráme, že jde o určitou nadsázku a tvrzení, že právě toto je vhodnou náhradou za dvouplotýnkový vařič na malou plynovou bombu, je zapotřebí brát s rezervou. Nicméně nás zaujala informace, že společnost Agados na veletrhu IDET představí novinku – mobilní polní kuchyni pro armádu a složky integrovaného záchranného systému.

Agados je podle našich informací největší výrobce přívěsných vozíků v ČR a chystá se prezentovat, kromě dalších speciálních projektů, také mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga). Pokud vás to zajímá, tal slavnostní odhalení a křest proběhne na veletrhu dne 31. května v 11 hodin v pavilonu P (stánek 016). Na uvedeném stánku bude po celou dobu konání veletrhu (31. 5. – 2. 6.) k vidění již zmiňovaná mobilní polní kuchyň PK4 (Kaga) a také další speciální projekty společnosti Agados.

Ve venkovní expozici Z1 (stánek 02), která bude pro návštěvníky veletrhu k vidění až do soboty 3. června, vystaví Agados další exponáty – mimo jiné mobilní polní kuchyni PK6 (Kaga), historickou dodnes využívanou polní kuchyni a další přívěsy pro bezpečnostní složky. V rámci expozic společnosti Agados budou mít odborníci a návštěvníci možnost si prohlédnout celou řadu projektů.

K dispozici bude zejména pokřtěná novinka – mobilní polní kuchyně PK4 (Kaga). „Jde o nový český výrobek ve své kategorii po 60 letech. Poslední výrobek tohoto druhu, kuchyně PK60, je již 60 let využívána Armádou ČR i složkami Integrovaného záchranného systému. Proto bylo třeba vyvinout novou polní kuchyni, která splňuje všechny současné požadavky. PK4 umožňuje snadnou manipulaci a uvedení do provozu. Je mobilní, modulární, vyrobena z kvalitních materiálů a úspěšně prošla terénními zkouškami,“ říká Petr Ostrý, jednatel společnosti Agados.

Agados bude dále vystavovat např. mobilní cisternu na vodu NAVA 2000, úpravnu vody UVA 500 a další exponáty. Dobrá, za svou Octavií tedy tenhle speciál do Chorvatska v létě asi nepotáhnete, ale ta představa, nejíst na pláži konzervy, ale čerstvě připravený gulášek, není špatná, že?

24.5.2017 12:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist