Kamerový systém od Caterhamu

Sada pro všechny, kdo chtějí ostatním ukázat, co doopravdy prožívají za volantem.

Znáte ten pocit, když se vrátíte zpět z opravdu kvalitní projížďky a je vám líto, že tam s vámi nebyl nikdo další, s kým byste se mohli o všechny ty zážitky podělit? Nebo jste si kolikrát říkali, že příště už zkusíte přimontovat kameru alespoň mezi sedačky a podíváte se, jestli v televizi vypadáte stejně dobře jako závodníci v in-car kameře ve WRC?

Anglická firma Caterham, známá svými zběsilými pokračovateli Lotusu 7, chce těmto teskným chvilkám udělat přítrž a začala nabízet zákazníkům kompletní značkovou sadu pro pořízování nahrávek během jízdy.

Za cenu kolem 50 tisíc korun vám dodá poslední model kamery Sony HC-30 DV, miniaturní snímač s vysokým rozlišením, úchyt, zdroj napájení, mikrofon, dálkové ovládání, všechny potřebné propojky, ochranný kryt a přenosnou brašnu. Pokud už máte vlastní kameru z AV výstupem, můžete sadu koupit zvlášť a ušetřit tak zhruba polovinu ceny.

V nabídce je i vyšší systém, který pomocí speciálního rozhraní zvládne i rozdělený obraz – větší část obrazovky ukazuje dění před autem, menší část v rohu naopak nese zápis pohledu za auto, nebo klidně i na práci nohou na pedálech, jak to známe třeba z japonských videí. V této podobě vyjde sada zhruba na 62 tisíc korun.

Podobné systémy nabízejí v menším provedení některé firmy motokárovým závodníkům, kteří si je montují na helmy. Sada od Caterhamu je ale první vlaštovkou mezi automobilovými značkami.

Pravda, Caterham má k tomuto nápadu asi nejblíž. Jednak jde o nejrozšířenější závodní auto na světě a za druhé je s ním na domácím trhu v Británii velká část majitelů často na okruzích. K profesionálnímu kamerovému systému tak už byl jenom kousek.

I tak je ale podivné, že s nápadem na nejzábavnější domácí video v historii (alespoň pro jistou část populace) přišla některá z automobilek až dnes.

redakce autoweb.cz

25.11.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist