Jean-Claude Van Damme se natáhl mezi dvě Volva

Volvo říká, že je to "impozantní roznožka" a jakkoli by se dalo s lehkým dvojsmyslem přemýšlet o něčem koketním, tak jde o promo film s někdejší hvězdou akčních filmů.

Je víkend, dost pošmourná listopadová neděle, a tak tady máme chvilku na něco odlehčeného, ryze zábavného. I když podstata věci je poměrně důležitá a zásadní, minimálně pro divizi nákladních aut značky Volvo.


Jde o dynamické řízení, které umožnilo provést špičkové kaskadérské číslo – totiž rozštěp, který předvedl Jean-Claude Van Damme při unikátním testu mezi dvěma couvajícími nákladními vozy Volvo FM. Herce představovat asi nemusíme, je to hrdina akčních filmů s karate osmdesátých a devadesátých let minulého století (brrr, to zní strašně, zejména pokud vím, že jsem se na ty filmy jako mladý díval a jsem tedy v podstatě pamětník).

A dynamické řízení Volvo je nový systém vyvinutý společností Volvo Trucks, který přináší vyšší přesnost a stabilitu ve všech jízdních situacích. Pracuje pomocí elektronicky řízeného elektrického motoru, který je regulován 2000 krát za vteřinu, aby v každém okamžiku napomohl vysoce přesnému řízení. Při couvání nabízí dynamické řízení Volvo vynikající ovládání s minimálním úsilím. Tolik tedy teorie, a za ten kousek od nás palec nahoru. A tady jsou další videa od Volva.

S býky v zádech

Krok do prázdna

17.11.2013 4:05| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist