Je vyšší rychlost automaticky nebezpečná?

Jsou rychlostní limity nastavené správně? Skutečně pomáhá nižší rychlost k vyšší bezpečnosti? D-FENS zjišťoval zákulisí nastavení rychlostních omezení.

Známý blogger D-FENS, který je znám především komentáři aktuálních společnesko-ekonomicko-politických témat na svých stránkách, přispívá mimo jiné i na Autoweb.cz. V posledních příspěvcích se hlouběji zabýval problematikou stanovení rychlostních limitů.

V prvním článku obecně rozebírá termín „bezpečná rychlost“ a na několika jasných příkladech dokazuje, že může být klidně i vyšší než rychlost zákonem dovolená a jak může být pomaleji jedoucí řidič větším nebezpečím než řidič rychlejší. Ostatně, to potvrdil i nedávný průzkum.
Čtěte: Bezpečná rychlost, díl první

V pokračování se zabývá konkrétním příkladem, kdy radar v obci trvale zaznamenával vyšší rychlost než 50 km/h. Dozvíte se, jak by se měly takové výsledky správně použít ke stanovení rychlostního limitu v konkrétním místě, aby byla v souladu bezpečnost s plynulostí provozu.
Čtěte: Bezpečná rychlost, díl druhý

autoweb.cz

27.7.2011 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist