Je tohle nová Mazda 3?

Několik počítačových skic uniklo z evropského úřadu pro registraci obchodních značek.

Normálně se nestává, že bychom tajné materiály získávali z evropských úřadů. Tentokrát se tak ale stalo, když z evropského úřadu pro registraci ochranných známek někdo pustil do světa tyto obrázky.

Nemáme vůbec nic potvrzeno, takže není jisté, zda jde o Mazdu 3 nebo třeba o model hračky. Ale podle dosavadních informací by se mělo jednat právě o nový hatchback automobilky Mazda. Ten má přijít na trh v roce 2010, ale jeho podoba byla již schválena. Je tedy nejvyšší čas na registraci ve všech 27 členských státech EU, než ji nějaký čínský šikula obšlehne a za dvacet dolarů vyrobí.

Zatím ale nepředbíhejme, protože pořád ještě existuje pravděpodobnost (a to dosti vysoká), že tyto obrázky jsou pouze podvrh. Některé špionážní snímky totiž vykazují jistou odlišnost v proporcích předního a zadního nárazníku.

Počkejme si na prohlášení automobilky, která jistě nenechá tuto událost zcela bez komentáře. Nelze ovšem předpokládat, že by tak dlouho před oficiálním představením Mazda ukázala finální podobu jednoho ze svých nejdůležitějších produktů, jen aby dokázala, že tyto obrázky nejsou pravé.

autoweb.cz

12.8.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist