Je The Stig definitivně odhalen?

Na světě se opět objevily zprávy, které „zaručeně“ vedou k tomu, kdo je The Stig. Ale dá se jim věřit?

Britský deník Telegraph odhalil, aspoň se tím tedy chlubí, kdo je The Stig. Investigativní (všimněte si slůvka Stig ve slově „investigativní“) čmuchalové rýpali tak dlouho, až se jim prý podařilo dokázat, že The Stig není nikdo jiný než Ben Collins, britský závodník a kaskadér.

Ben Collins provozuje jakousi „autoškolu“ Collins Autosport, ve které učí nejen mladé a začínající závodníky, ale rovněž kaskadérské kousky a vyučuje dokonce i ofenzivní jízdu, která se může hodit třeba policejním složkám či armádě.

Novinářům se podařilo dopátrat po účetních knihách firmy Collins Autosport, což už je samo o sobě na pováženou. A od roku 2003, což je rok, kdy se na obrazovkách objevil tajemný jezdec v bílé kombinéze, se prý ve výpisech objevuje značně zvýšený příjem s dodatky, že se jedná o „služby pro televizní stanici BBC, zejména program Top Gear“.Trochu se ale zapomíná na to, že Collins Autosport poskytuje služby pro Top Gear docela otevřeně, jeho samotného i se spolupracovníky můžeme vidět v několika dílech Top Gearu, kde provádí kaskadérské kousky přímo před kamerou.

Ben Collins samozřejmě popřel, že by byl The Stig. V jednom rozhovoru dokonce James May naznačil, že The Stig není stále jedna a tatáž osoba. Tajemství okolo Stiga zůstane pravděpodobně stále skryto a popravdě je nám celkem jedno, kdo jím je. Hlavní je, že se u toho člověk baví.

A co si myslíte vy? Je Ben Collins The Stig? Nebo je vyráběn sériově na montážní lince v Pakistánu? A znáte vůbec Top Gear?

autoweb.cz​

24.8.2010 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist