je-ridic-povinen-zastavit-neoznacenemu-policejnimu-vozidlu-352x198.jpg

Je řidič povinen zastavit neoznačenému policejnímu vozidlu?

poradna

Aneb několik krátkých zamyšlení nad jednou zprávou, která nedávno proběhla v médiích a podle které bylo doporučováno neoznačeným policejním autům nezastavovat.

Diskuze

24 komentářů

  Honza Z.

  Nějak nechápu, co se pořád řeší. Ve spoustě zemích jsou civilní policejní auta normální jev a nikdo se nad nimi nepozastavuje. Viz. třeba Německo. To jen český národ je tak vyčůraný, že pořád vymýšlí nějaké obezličky v zákoně a fňuká, že neoznačené policejní auto není fér a že jim natruc nebude zastavovat..

  Andrew

  Asi jen český národ se přestrojuje za falešné policajty a v jiných zemích lidé takovou drzost nemají…

  Honza Z.

  Myslím, že strach z falešných policistů je právě jedna z těch obezliček. Stačí si představit, jaký je poměr zastavení skutečnými vs. falešnými policisty. Myslim, že je větší pravděpodobnost, že se zraníte pádem z postele :o)

  A koneckonců takoví falešní policisté jsou schopni si opatřit i označenou policejní Fabii.. A možná jednodušeji než Passata R36 :o)

  traktorista

  fakt problem poridit blikatko stop a policejni capku, ze?

  tom

  To je otázka okolností. Pro to aby ti ukradl orezlou Felicii a 1500,- co máš v kapse se asi za policajty nikdo vydávat nebude.

  Pokud bych (čistě hypoteticky) vezl řekněme milion do banky a v noci se mne někdo snažil na odlehlém úseku dálnice zastavit, uvažoval bych minimálně o tom napřed zavolat na 158 a poptat se zda je to auto za mnou opravdu jejich…

  Yaroukh

  V noci vezeš po odlehlý dálnici milion do banky. Dobrý.

  Brabus25

  A co je na tom divnýho ?! Je spousta věcí, které se platí hotově (zvlášť v dnešní době že) takže je to úplně normální věc. A když se jede třeba na druhý konec republiky, tak se vyjede taky za tmy atd.

  Dneska tě zabijou i k vůli dvacetikoruně, takže opatrnost je na místě. A pravděpodobnost, že tě zastaví falešní policajti (je podle toho kolik jsem letos viděl u cest policajtů), pravděpodobně i vyšší. No a o tom kolik skutečných policajtů zneužilo a zneužívá služební výstroj a auta k různým svým soukromím akcím, nebudu ani psát.

  Takže počítám s tím, že v takovém případě dojedu na nejbližší benzínku / město atd, nebo zavolám na 158 než abych někde zastavoval.

  Petr

  :-DDDD

  pes

  hele, nejsi ty náhodou z prezídia policie? Blb se totiž pozná snadno

  Lamak

  to máš pravdu, sám jsi toho důkazem

  Yaroukh

  Tak to já sem asi taky z prezidia. Blbe.

  Honza Z.

  Ne, to opravdu nejsem. S policií nemám nic společného. A toho blba sis mohl odpustit.

  TA

  To bude asi tím, že jsou i falešní policisté víš?:-)

  Honza Z.

  Jak řikám, strach z falešných policistů je právě jedna z těch obezliček, kterou vyčůraní čeští řidiči rádi vymýšlejí ve snaze zakázat neoznačená policejní auta. Můj názor je ten, že civilní policejní vozy tady chyběly a pokud se aspoň část řidičů přestane chovat jako prasata, co si léčí komplexy, splnily svůj účel.

  Rychlik

  Jde o to že naši policisté nejsou dostatečně kulturně na výši a proto lidé nemají respekt a proto ten článek. Osobně jsem za něj rád, nevim proč by jen policisté měli mít v ruce právo?!!!

  SKAJA

  Ono je to ve finále celkem jedno, jestli jsou Passaty označený nebo ne. V běžným provozu jsou ty R36ky minimálně stejně nápadný jako olepená stříbrná Octavia. Párkrát jsem je na D1 potkal a no-problémo, odrazky a dvojitý vejfuky ve spojení s chromem na pašíkovi přímo svítí na hony daleko, takže si člověk v klidu dobrzdí, piánko předjede a mizí v dáli 🙂

  Martin

  no, nevím jak ty, ale já pokud jedu po dálnici tak rozpoznám tak maximálně barvu auta ke kterému se blížím a vážně na sledování výfuku nemam čas ani náladu…:-)) a pokud jsi tak blíko, že poznáš dvojitý výfuk, tak jsi už dávno pasátem změřený, takže jsi nejspíš brzdil před nějakým manažerem 🙂

  kuca1982

  Ono takových Passatů v pravym pruhu 100km/h moc nejezdí 😉

  Berry

  Blbý je když se člověk zakecá se spolujezdcem, jako já včera u Břeclavi. Pak je to za 1000 a dva body 🙁

  aleš Janků

  Jsem povinnen zastavit policii čr mezi obcema za tmy nebo mohu dojet do nejbližší obce na osvětlené místo a zastavit až tam?

  Zdeněk LKN

  Buďte si jisti, že z basy vás půstí ven, ale z krchova ??

  kul

  "Závěrem lze tedy shrnout celou problematiku tak, že řidič je povinen zastavit i zcela neoznačeným policejním Passátům"

  To jste ty tři body nějak zkrátil. Když shrnout, tak přesně – řidič je povinen zastavit i zcela neoznačeným policejním Passátům, pokud je evidentně řídí policista a zastavuje vás zákonným způsobem.

  Terminator

  tak musí být všechny vozidla viditelně označena pruhy a nápisem státní policie. Policie nemá za úkol se někde schovávat a z úkrytu lovit hříšníky. Má svou přítomností hříšníky odrazovat. V této situaci stojí za zmínku, že před rokem 1989 se policisté za svou práci nestyděli a chodili v uniformě domů. Dnešní policista se za svou práci stydí a má strach se v uniformě v místě bydliště ukázat. To také svědčí o tom, co si o naší „policii“ občané myslí.

  Trashman

  Je rovněž dobré zmínit, že policisté kteří byli posláni na demonstrace Českých občanů dost často otáčejí své služební číslo na uniformě ta, aby nebylo vidět. Ve své nadutosti si ovšem neuvědomují, že v tom okamžiku nejsou policisté. Policista musí být viditelně označen služebním číslem. To že má uniformu nic neznamená. Známe přece případy, kdy falešní policisté v uniformě zastavovali vozidla a pak řidiče okradli.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist