Jaký rozpočet si připravit pro stavbu garáže?

Potřebujete zajistit parkovací místo pro vaše auto? Chcete, aby bylo spolehlivě chráněno?
titulka-1100x618.jpg Zdroj: s.r.o., Weblauncher

Rychlým a efektivním řešením je garáž či přístřešek pro automobil. Stavba garáže či přístřešku není taková složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jaký rozpočet je třeba si připravit, pokud se chcete do stavby pustit?

Samostatná garáž či přístřešek pro automobil jsou stále častějšími součástmi pozemků či zahrad. Jsou ideálním řešením, když si chcete zajistit nejen místo k parkování, ale i spolehlivou ochranu vašeho vozidla před vlivy počasí nebo cizím poškozením. Zahradní stavby jsou obecně mimořádně populární a libuje si je stále více Čechů. Jaké další zahradní stavby jsou u nás populární? Přečtěte si v článku o tom, co si Češi stavějí v zahradách.

Při výstavbě garáže přichází na výběr několik možností. Nejčastěji z nich jsou zděná garáž a betonová garáž. Také, můžete se rozhodnout pro stavbu garáže svépomocí nebo si vybrat garáž na klíč. Jak je to s procesem výstavby a cenou?

Zděná garáž

Při zděné garáži je třeba zvážit nutnost výkopových prací a realizace základové desky. Následně na to se realizuje samotná výstavba garáže, to znamená zdi, krov a střecha. Dalším krokem jsou fasádní práce a izolace, netřeba zapomínat ani na instalaci garážových vrat. Stavba zděné garáže oproti dřevěné je o něco více časově náročnější. Stavba může trvat v rozmezí od jednoho do tří měsíců. V některých případech je stavba zděné garáže náročnější i na finance. Náklady na vybudování zděné garáže se samozřejmě odvíjejí od velikosti zastavené plochy a množství potřebných materiálů. Na garáž o rozloze 40m2 se náklady pohybují v rozmezí od 200 – 300 000 českých korun. Svépomocí výstavbou si náklady můžete snížit na hranici 130 až 150 000 korun. Do svépomocné stavby zděné garáže byste se měli pouštět pouze tehdy, pokud jste zkušeným mistrem s dostatečnými zkušenostmi. Zároveň byste se měli dobře vyznat v cenách dodavatelů a kvalitě materiálů. Navíc je třeba počítat s tím, že budete pravděpodobně potřebovat pomocníky, zajistit si vlastní materiál a v neposlední řadě i investovat čas do výstavby.

Dřevěná garáž

Dřevěná garáž je časově méně náročnou volbou. Dřevěnou garáž můžete mít doma i za 24 hodin, v případě, že se rozhodnete pro koupi montované garáže. Na její realizaci není potřeba vykopávat základy ani táhnout zdi. Výhodou dřevěné garáže je také o něco nižší cena. Avšak u dřeva je třeba brát v úvahu, že by mělo jít o kvalitní, odolný a trvanlivý materiál, který bude odolávat exteriérovým vlivům. Dřevo je organický materiál, který podléhá změnám prostředí. Proto si bude dřevěná garáž vyžadovat o něco vyšší péči, jako zděná. I v tomto případě se můžete pustit do svépomocné výstavby. No stejně, jako u zděných garážích, i zde jsou potřebné dovednosti a zkušenosti. Jednodušší a mnohdy i spolehlivější volbou je pořízení si montované dřevěné garáže. Jediné, co budete muset zajistit, je podkladová plocha, na kterou se garáž postaví. Tak budete moci mít spolehlivé místo k parkování doma dokonce už do jednoho dne. Ceny dřevěných garáží se různí v závislosti na velikosti. Obecně se pohybují v rozmezí od 80 000 korun za menší a jednodušší garáže až po 300 000 korun pro komplexnější dřevěné garáže.

Garáž či přístřešek pro automobil vám vytvoří místo k parkování a zároveň zajistí ochranu vozidla před poškozením vlivem počasí či cizím zaviněním. Dokonale se hodí do každé zahrady, samostatně nebo jako součást domu. Dopřejte svému autu místo k parkování a sobě dobrý pocit, že je vaše auto spolehlivě chráněny.

6.5.2020 12:01| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: garáž

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist