Jakou dobu strávíte v zácpě?

Věřili byste, že lidé stráví v dopravních zácpách přes 90 pracovních dní svého života?

Schválně si spočítejte, jakou dobu strávíte v dopravních zácpách za rok. Hodinu? Dvě? Den? Dva? Kia zveřejnila ve Velké Británii výsledky svého výzkumu, podle kterého stráví britští řidiči až 49,5 hodiny v dopravních zácpách každý rok. To je více než dva dny. Celkem se tak jedná o 91 promrhaných pracovních dní v aktivním pracovním životě.

V Británii se každodenní dopravní zácpy týkají 71 % lidí, kteří dojíždí do práce autem. Výzkum zjistil, že průměrná doba cesty do práce je 47 minut, z čehož až 12 minut spadá na popojíždění rychlostí nižší než 8 km/h nebo stání.

Až 30 % dotázaných uvedlo, že raději využije hromadnou dopravu, nicméně drtivá většina lidí dává přednost pohodlí a soukromí vlastního auta. Třetina dotázaných se též přiznala, že kvůli zácpám pak ztracený čas nahání překračováním dovolené rychlosti a agresivní jízdou.

Docela by nás zajímalo, jak by podobný výzkum dopadl u nás. Podělte se s ostatními v diskusi! Jak dlouho trvá vaše cesta do práce a kolik času z toho pravidelně trávíte v zácpě? Když se to pak sečte, určitě to nebude hezké číslo…

autoweb.cz podle Autocar.co.uk

3.11.2009 8:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist