Jaké byly v ČR letos skutečné prodeje aut? Ty „skutečně“ skutečné…?

To, že se nějaké auto dosud objevovalo na předních příčkách tabulek s prodeji podle agentury Médea Research neznamená, že se tyto vozy skutečně dostali na naše silnice.

Je to jen pár dnů, co jsme informovali o tom, že informace ohledně statistik prodejů aut v České republice bude kromě SDA nově zpracovávat také agentura Médea Research a teď tady máme příslovečnou první vlaštovku.


V návaznosti na již zveřejněná data o skutečných prodejích nových vozů v ČR zpracovala zmiňovaná agentura detailní statistiku prodejů modelů jednotlivých vozů a jistě není překvapením, že v první desítce nejprodávanějších dominují zástupci značky Škoda se šesti variantami a Hyundai se třemi.

Pojďme ale dál, z analýzy společnosti Médea Research také vyplývá, že účelové registrace nejvíce zkreslují deklarované prodeje u Fordu Fiesta, Seatu Ibiza, Seatu Leon a Volkswagen Golf a Polo. Zajímavostí je, že téměř 9 z 10 vozů Ibiza je po registraci do 90 dnů opět odregistrováno, na českých vozovkách se jich tedy v prvních sedmi měsících objevilo jen 145 z deklarovaných 1395.

Velmi vysoký podíl účelových registrací – zjednodušeně vyjádřený podílem 2/3 registrací – má podle zpracovatele Médea Research také Ford Fiesta.

zdroj: Médea Research

16.8.2014 11:16| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist