Jak zrušit nevyhovující smlouvu na povinné ručení?

Zrušení smlouvy na povinné ručení není nic složitého a změna pojišťovny může ušetřit nemalé peníze, zejména dobrým řidičům

Jezdíme-li bezpečně a bez nehod, jsme pro každou pojišťovnu super klient a není žádný důvod pro zdražování. Důvody pro výpověď povinného ručení jsou dané zákonem a ty nejčastější jsou dvě: výpověď při výročí smlouvy a výpověď při změně pojistného.

Smlouva na povinné ručení je ze zákona prodloužena o jeden rok, nevypovíte-li ji do šesti týdnů před datem výročí. Datum výročí nejsnáze zjistíte na zelené kartě a je to datum, do kterého Vám platí zelená karta. Chcete-li vypovědět smlouvu na povinné ručení, je nutné zaslat pojišťovně písemnou výpověď tak, aby ji pojišťovna obdržela nejpozději šest týdnů před datem výročí. Pro jistotu je dobré zaslat výpověď dva měsíce před datem výročí.

Změní-li Vám pojišťovna cenu povinného ručení, můžete smlouvu vypovědět do čtyř týdnů od data dopisu, ve kterém Vám byla změna oznámena. Pro zjištění data, do kterého musíte výpověď doručit, se vždy řiďte datem, který je na dopise, ne datem, kdy jste dopis obdrželi.

Takže pokud Vám pojišťovna při výročí zvýší cenu, můžete smlouvu na povinné ručení vypovědět do čtyř týdnů od data dopisu. Pokud je cena stejná, můžete ji vypovědět nejpozději šest týdnů před datem výročí.

TIP: Ušetřete až 73% ceny povinného ručení! Nezávislé srovnání tady

Vypovídáte-li povinné ručení nezapomeňte, že výpověď je nutné zaslat poštou, nejlépe doporučeně, že musí být podepsána tím, na koho je pojistka vedená, takzvaným pojistníkem. Nutné náležitosti výpovědi jsou dále: adresa a rodné číslo (nebo IČO) pojistníka, číslo smlouvy a důvod výpovědi, kontaktní údaje na pojistníka a samozřejmě datum a podpis. Vzor výpovědi si můžete stáhnout zde.

27.6.2016 3:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist