Jak na opravu veterána?

Ať už máte v garáži certifikovaného veterána, nebo jen auto po dědečkovi, jeho oprava nebude nic pro zelenáče. Pokud se ale chcete vyhnout profesionálním autoservisům a pustit se do práce sami, máme pro vás několik rad, jak na to.
thumbnail_aukro.cz_autoweb.cz_oprava-veteranu_am-1100x618.jpg Zdroj: Aukro, Pixabay

Kde seženete náhradní díly na veterány?

Prvním úskalím při opravě veterána je pořízení těch správných náhradních dílů. Na auta vyrobená před více než třiceti lety se nové díly zpravidla již nevyrábějí. Vaší jedinou šancí tak zůstanou součástky z druhé ruky. Na internetu je hledejte v sekcích s nabídkou příslušenství k veteránům. Pokud ani tam nebudete mít štěstí, zkuste specializované burzy a aukce klubů historických vozidel.

Začněte gumovým těsněním

Zdánlivá maličkost, jako je pryžové těsnění, může mít velký vliv na budoucí stav vašeho veterána. Choulostivému materiálu, jako je guma, nedělá dobře časté vystavování slunci ani velké výkyvy teplot. Proto se rychle ničí.

Při renovaci tudíž začněte kontrolou těsnění. Pokud je popraskané nebo zpřetrhané, ihned jej vyměňte. Zabráníte tak vodě, aby zatékala do auta a do prahů, kde by mohla způsobit nežádoucí korozi.

Pozor na moderní technologické postupy

Ne všechna starší auta snesou moderní způsoby opravy. To platí především při odstraňování výše zmíněné rzi. Moderní vozy se jí zbavují za použití speciálních chemikálií, které by mohly kovu na vašem veteránovi naopak uškodit.

Co je to vlastně veterán?

Označení „veterán“ nenáleží jen starým automobilům. Získávají jej vozidla starší 30 let, která zároveň prošla ověřovacím procesem zaměřeným na původ a technický stav auta.

I když se to vaše zrovna nepyšní honosným titulem veterána, ale už je to mnoho let, co vyjelo z výrobní linky, může jeho oprava přinést podobná úskalí jako oprava veterána. Mezi ty největší patří shánění náhradních dílů. Nemůžete-li na svůj vůz sehnat ty správné součástky, zkuste se porozhlédnout v sekcích s příslušenstvím k veteránům.

1.9.2020 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Aukro

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist