Jak dopadly Velikonoce na silnicích?

Policie se bude asi bít do prsou, že je to zásluha bodového systému, restrikcí a stovek policejních hlídek v rámci celorepublikové akce a … možná to bude i pravda.

Každopádně jde o výsledky a statistiky říkají, že o velikonočních svátcích byl sváteční víkend nejméně tragický za posledních 14 let. Během Velikonoc zemřeli při dopravních nehodách čtyři lidé.

Podíváme-li se na čísla konkrétněji, tak v rámci prodlouženého víkendu proběhla v pátek a v pondělí celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, do které bylo zapojeno 1200 policistů dopravní, pořádkové, cizinecké i kriminální policie.

Policisté se zaměřili jak na plynulost provozu, tak také na rychlost a způsob jízdy, předjíždění nebo používání zádržných systémů. Alkohol? Samozřejmě o ten šlo také, stejně jako o přítomnost návykových látek. Policie celkově zkontrolovala 13340 aut, při kontrolách bylo zjištěno 2567 přestupků, z toho 2373 jich Policisté vyřídili na místě blokovou pokutou a 194 jich oznámili správnímu orgánu.

Čím se řidiči prohřešili nejvíce? Tak nejfrekventovanějším prohřeškem řidičů bylo nerespektování stanovených rychlostních limitů, mluvíme o 595 případech. Téměř 400 řidičů a spolujezdců nepoužilo za jízdy ve vozidle bezpečnostní pás a v osmadvacet řidičů nepoužilo předpisově autosedačku. A jak ten alkohol? Pod vlivem alkoholu přistihly hlídky 130 řidičů.

DOPORUČUJEME: 10 nejkurióznějších dopravních předpisů v Evropě

Nehody. Těch se stalo během tohoto víkendu 733 dopravních nehod. Kolik lidí zemřelo už jsme zmínili, zranění utrpělo v souvislosti s nehodami 186 osob. Při těchto dopravních nehodách 36 řidičů řídilo pod vlivem alkoholu.

Autoweb.cz, Policie ČR

4.4.2013 4:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist