Jak dokonale zablokovat silnici? Zkuste třínápravový autobus postavit do vracáku…

Pokud jste dnes dopoledne stáli v koloně v jedné z vinohradských uliček, asi už víte, komu za to můžete poděkovat - řidiči Setry vzpříčenému v zatáčce.

Že ani řidičák s příslušným oprávněním nemusí být automaticky zárukou zvládnutí daného stroje, lze v běžném provozu vypozorovat relativně často a své o tom aktuálně ví také řidič autobusu Setra (zřejmě model ComfortClass 500), který se dnes dopoledne pokoušel sjet z pražských Vinohrad ulicí Na Klenovce.

Navzdory docela těsným uličkám mu jeho záměr téměř vyšel, nicméně v křižovatce s ulicí Perucká narazil na problém. Pokud to tam znáte, tak asi víte, že v tomto vracáku mají nezřídka problém se zatočením či vyhýbáním se protijedoucím vozům i řidiči běžných osobních aut, natož pak něco většího.

Netroufáme si stoprocentně odhadnout, jestli je možné vybrat tuto zatáčku s třínápravovým autobusem tohoto typu, máme za to, že by to při razantnějším nadjetí skrze přítomné miniaturní náměstí teoreticky možné bylo, řidič se nicméně rozhodl vingl říznout s využitím natáčení zadních kol. Jeho odhad byl evidentně špatný.

Jak celé tohle představení skončilo, vám asi nejlépe řeknou fotografie. S vyproštěním autobusu museli pomáhat hasiči s jeřábem, kteří přizvedli a „odhodili“ záď Setry do patřičného výjezdu, což k osvobození stroje bez vážnějšího poškození stačilo.

foto: redakce, google

27.3.2015 1:05| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist