J. D. Power: Buick dělá stejně spolehlivá auta jako Lexus

Zatímco americká auta se kazí stále méně, takový Land Rover se věru nemá čím chlubit.

Americký Buick se postavil vedle značky Lexus na nejvyšší pozici na žebříčku spolehlivosti osobních aut na americkém trhu. Poprvé po dvanácti letech se tak Lexus o prvenství s někým dělí. Pětici nejspolehlivějších značek na vrcholu doplňují Cadillac, Mercury a Honda, uvedla pravidelná roční studie agentury J.D. Power and Associates.

Pozor, nepleťte si tento výzkum se známějšími studiemi spokojenosti zákazníků – tentokrát je řeč čistě o statistikách poruchovosti. Anketa započítává potíže, které mají majitelé tříletých vozů. Buick i Lexus měly na sto aut 145 problémů. Nejhorší značka, Land Rover, měl 398 potíží. Průměr odvětví je přitom 216 případů, což je proti předchozím 227 problémům zlepšení.

Letošní anketa se opírá o odpovědi 53 000 vlastníků aut modelového roku 2004. Všem poruchám dává průzkum stejnou váhu.

V jednotlivých třídách měl Lexus pět vítězů včetně modelů GS 300 a LS 430 a Toyota čtyři s pickupy Tundra a Tacoma. Největší posun vzhůru zaznamenal Hummer, jemuž klesl počet stížností na 242 z loňských 307 na sto aut. Výrazně se zlepšily i vozy Volvo XC90 a Audi A6.

Výsledkům průzkumu J.D. Power věnují automobilky v USA velkou pozornost a údaje pak často zmiňují v reklamách.

autoweb.cz, ČTK

10.8.2007 8:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist