Italové koupili víc kol než aut – poprvé od druhé světové

Naposledy se v Itálii prodalo více bicyklů než automobilů za Mussoliniho vlády. Teprve v roce 2011 se to opakovalo znovu.

S touto jihoevropskou velmocí to jde z kopce. Nejen, že na tom italská ekonomika není kdovíjak slavně, ale teď ještě všichni přesedají na bicykly, takže jen těžko můžeme odhadovat, jak se společenská frustrace bude šířit. Italové totiž poprvé od druhé světové války koupili více kol než aut.

DOPORUČUJEME: Nejčastější dopravní přestupky cyklistů

Podle předsedy Federace milovníků cyklistiky (tak se to skutečně jmenuje), který poskytl rovhovor magazínu La Republica, se v roce 2011 prodalo 1,75 milionu nových kol, trh s osobními auty dosáhl na 1,748 milionu kusů. Důvodem ale není ekologizace nebo něco podobného. Jsou to jednoduše peníze.

Provoz aut v Itálii začal být neúnosně drahý. Benzín tu stojí v přepočtu 47 korun, skoro nejdráž v Evropě, a roční vlastnictví auta vychází v průměru na 7000 eur. Itálie je také země, ve které na 10 obyvatel připadá šest aut a plno rodin se zbavuje svých aut a nechávají si jen jedno – víc neuživí. Bohužel neznáme statistiku, kolik lidí přesedá na motocykly a populární skútry.

5.10.2012 7:40| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist