Indický řidič jezdí od roku 2003 pouze pozpátku, přizpůsobil tomu i převodovku svého Fiatu

Ať vás napadne sebevětší absurdnost, můžete se téměř stoprocentně spolehnout na to, že někde ve světě existuje člověk, který ji dělá. A téměř s jistotou bude z Indie nebo Číny.
indicky-ridic-jezdi-od-roku-2003-pouze-pozpatku-prizpusobil-tomu-i-prevodovku-sveho-fiatu-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Už jedenáct let jezdí Harpreet Devi se svým obstarožním Fiatem Premier Padmini pouze pozpátku. Tím hlavním důvodem, proč tomu tak je, byla nejdříve nezbytnost. Devi přiznává, že byl nucen jet poměrně dlouhou trasu na zpátečku do nejbližšího servisu poté, co se mu porouchalo auto. Pak ale zjistil, že by právě tohle mohlo být jeho hlavním životním posláním, protože „to nikdo jiný nedělá“.

S přibývajícími kilometry modifikoval převodovku tak, že má nyní k dispozici čtyři stupně dozadu a pouze jeden dopředu, takže směrem vzad může „uhánět“ rychlostí 80 kilometrů v hodině a údajně tak na silnicích Bhatindy ve státě Paňdžáb běžně dělá. K otočené převodové skříni navíc přidal výstražnou sirénu ze sanitního vozu i dodatečná světla.

Aby toho nebylo málo, nechal si Harpreet Devi od tamních státních úřadů vystavit na základě zasedání speciální komise dokonce i potvrzení o tom, že může na veřejných silnicích nadále jezdit svým neobvyklým stylem. Pokud tedy někdo má nárok říkat, že má nacouváno víc, než my najeto dopředu, pražský taxikář to rozhodně nebude.

Otázkou asi je, nakolik je jeho jízdní styl bezpečný, když navíc sám potvrzuje, že má problémy s krční páteří a zády. Cynik by nicméně mohl poznamenat, že v národě čítajícím 1,2 miliardy obyvatel je s výjimkou atomového výbuchu téměř vše ostatní zanedbatelnou ztrátou.

zdroj: Carscoops

19.12.2014 12:10| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist