I pokutu lze zaplatit kreativně!

Mnozí z vás jistě zažili situaci, kdy máte zaplatit pokutu, se kterou jste (minimálně vnitřně) nesouhlasili. Většina lidí zatne zuby a zaplatí...

Ale existuje drobné procento těch, ve kterých podobná situace vzbudí záchvat kreativity. Příkladem budiž jistý muž z Jersey Village, což je ve státě Texas, nedaleko Houstonu.

Stanovených 137 dolarů pokuty na úřad přinesl, ovšem v jednodolarových bankovkách, které všechny poskládal do tvaru origami prasátek. (Poznámka: americký pejorativní výraz pro policisty je „pigs“). A aby si náhodou někdo nemyslel, že mu schází ironie, celé stádo prasátek přinesl na stanici v krabicích od známých děravých koblih Dunkin Donuts, které podle známého klišé miluje každý americký policista.

DOPORUČUJEME: Jak postupovat při dopravní kontrole

Dopadlo to, jak muselo. Pracovník za přepážkou odmítl složené bankovky přijmout, ačkoliv byly platné, přizval si na pomoc policistu, který jeho argument potvrdil a milý hříšník musel prasátka rozložit. Trvalo mu to prý necelé čtyři minuty, což kontrastuje se čtyřmi hodinami, které potřeboval ke skládání.

A teď: ví někdo, jak ze stokorunové bankovky poskládat něco chlupatého?

Honza Koubek

24.9.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist