Hyundai prezentuje chytrou technologii čtení otisků prstů

Společnost Hyundai Motor Company prezentuje svou inteligentní technologii otisků prstů na světě, která umožňuje řidičům nejen odemknout dveře, ale také nastartovat vozidlo. Celá věc souvisí s tím, že údajně Hyundai plánuje zavést tuto technologii do výroby, zpočátku v modelu Santa Fe, který má být uveden na vybraných trzích v prvním čtvrtletí roku 2019.

Pro odemknutí vozidla musí řidič umístit prst na čidlo umístěné na klice dveří. Šifrované informace o otiscích prstů budou identifikovány a doručeny ovladači otisků prstů uvnitř vozidla. Řidič může také snadno nastartovat vozidlo tím, že se dotkne zapalování, které je také vybaveno snímačem otisků prstů.

Technologie také nabízí přizpůsobené nastavení auta, v souladu s informacemi o řidiči podle otisku vozidlo automaticky přizpůsobí polohu sedadla, funkce auta a veškerá další osobní nastavení.

Společnost Hyundai rovněž řešila bezpečnostní otázky technologie smart fingerprint, která účinně zabraňuje podvodům s otisky prstů, šance na nesprávné rozpoznání otisků prstů jiných osob než řidiče je pouze 1 ku 50 000, což by mělo být pětkrát účinnější než u tradičních klíčů, včetně inteligentních.

2.1.2019 10:12| autor: Filip Rakovan | zdroj: newspress.co.uk
Více o tématu: autaHyundai

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist