Hyundai i20 (2008 – 2014)

7 fotografiíAutobazary a vše o ojetých autech

Jihokorejský konkurent Škody Fabia nemá v autobazarech tak početné zastoupení, na nezájem si ale naříkat nemůže. Důvodem je nejen líbivý vzhled, ale i pružný základní motor a dostatek místa pro posádku.

Diskuze

2 komentáře

    Hermansdorfer

    Na podzim 2014 si manželka zakoupila Hyundai i20 z druhé modelové řady. I po zajetí motoru (v době testu viz. dále mělo vozidlo najeto ca 22.500km) však převládal pocit, že spotřeba motoru je výrazně vyšší než ukazeje palubní počítač, nehovoře o papírovém údaji, který slibuje průměrnou kombinovanou spotřebu 4,9l/100km. Provedli jsme tedy 2 testy, po zobrazení symbolu výzvy k natankování jsme naplnili nádrž, zapsali údaj tachometru a jezdili z tak dlouho než se symbol opět zobrazil, poté jsme opět natankovali. Nebudu vás unavovat vypisováním údajů, průměrná spotřeba nám jednoduchým výpočtem vyšla 6,53l/100km, výsledek dalšího testu se příliš nelišil. Palubní počítač přitom ukazuje hodnoty 5,7-5,8l/100km, čili ca o 0,7l vyšší hodnoty. V podstatě celou dobu jezdila maželka ve voze sama, trasy vedly přes město, dálnici i okresní silnice. Obrátili jsme se tedy na servisního technika Hyundai a ten nám nabídl zkušební jízdu za účelem změření průměrné spotřeby. Podle předpisu musí být na voze letní kola, vypnuté rádio, klimatizace, trasa musí být po rovince rychlostí kolem 70km/h a nevím co ještě. Na hony daleko od reálného provozu. Natankuje se plná nádž po hrdlo, ujedete 100km a opět se natankuje až po hrdlo a z údaje na čerpací stanici se stanoví průměrná spotřeba. V případě, že průměrná spotřeba nepřekročí tolerovanou odchylku +10% od papírového údaje, je vše v pořádku, pokud bude údaj překročen, spotřeba vozidla se bude dále ověřovat v homolované laboratoři. Upřimně řečeno jsme z toho poněkud zklamaní. U předchozího vozidla Škoda Fabia HTP se údaj palubního počítače od skutečné spotřeby lišil snad ca o 0,3l/100km a dosažitelná reálná spotřeba na kombinovaných trasách byla snad ca 0,5-0,6litru/100km vyšší oproti papírové hodnotě, což je dle mého názoru v obvyklých mezích. Z naší zkušenosti nemůžu bohužel benzínové motory Hyudai doporučit.

    vůl

    to jsou samé kydy-umíte něco jiného????

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist