Hybridní Hondě zakázali závodit – je moc rychlá

Kdo by to byl řekl, že dostane hybridní Honda Insight zákaz startu v rally. Drtí totiž konkurenci ve své třídě.

Tým Oaktec, který závodí v rally už dlouhá léta, si pro letošní rok připravil starší Hondu Insight první generace, se kterou startuje v kategorii Formula 1000. Oaktec ale díky hybridnímu systému získal výhodu, kterou soupeři nemohli s konvenčními (a je pravda, že levnějšími) pohony dohnat. V prvních třech závodech národního šampionátu v rally tak tým Oaktec dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý.

Organizátoři závodů kategorie Formula 1000 tak požádali vedení týmu Oaktec, zda by nechtěli raději startovat ve vyšší kategorii. Oaktec nakonec po diskusi souhlasil a přihlásí se v příštích závodech ve vyšší kategorii. Oragnizátoři svůj krok obhajují tím, že nechtějí populární, jinak vyrovnaný a na náklady přijatelný šampionát ohrozit.

Honda Insight fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Honda Insight fotogalerie

Je to trochu ironie, že jinak jedno z nejpomalejších a nejnudnějších aut světa (hybridní Hondu Insight) stihl stejný osud jako brutální a šílené rally speciály Skupiny B. Je moc rychlá a tak jí zakázali závodit. Stránky Green Car Guide z toho sice udělaly hned haló, jak je to diskriminace zelených technologií zachraňujících naší planetu od všeho zlého, ale organizátoři závodů se hájí tím, že jen chtějí udržet šampionát vyrovnaný a atraktivní pro jezdce i diváky.

autoweb.cz

1.7.2011 6:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist