Hybrid: alternativní budoucnost? Čísla mluví za vše!

Na přelomu milenia to v Evropě připomínalo hon na čarodějnice. Spojení spalovacího a elektrického motoru děsilo běžné zákazníky i automobilové novináře.

Šlo o výdrž baterie, velikost zavazadelníku, nebo možnost exploze s dalekosáhlým účinkem přesahujícím černobylskou katastrofu. Zlo se podle všeho snažilo vystoupit z pekla na zem…

Nesmysl, samozřejmě. A krátkozraké a nezralé soudy. Vzpomněl si tehdy někdo, že s prvním hybridem jezdil třeba Porsche na začátku dvacátého století? Těžko říct, nicméně do Japonska nelze s odstupem času vyjádřit nic jiného než obdiv za pevnou vůli a sílu vytrvat.

Teď, s odstupem dvanácti let od chvíle, kdy Toyota uvedla na evropský trh první Prius, se ukazuje, že hybridy nehoří, od toho jsou tady jiná auta. Že to nejsou vysloveně pomalé vozy a  že mohou závodit na té nejvyšší úrovni.

Důkazem toho, že se negativní prognózy nevyplnily a že obavy tehdejších zlých jazyků byly liché, je fakt, že Toyota jako průkopník v oblastech hybridních technologií právě oslavila prodej 400 000 plně hybridních aut v Evropě.

31.1.2012 10:35| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist