Honda odhalila tajemství nové hnací jednotky pro F1

Do kolotoče nejprestižnějších a nejrychlejších automobilových závodů se vrací japonský výrobce s novými pohonnými jednotkami, Honda. A představuje podrobnosti.

Honda se vrací do F1 jako dodavatel motorů a s teď poprvé ukázala nákresy a schémata hnací jednotky, kterou vyvíjí pro Mistrovství světa F1 2015.


Yasuhisa Arai, vrchní manažer společnosti Honda R&D Co., Ltd. a vedoucí Projektu F1, k tomu uvedl: „Vývoj hnací jednotky, jenž je součástí prací na účasti značky Honda v F1 od sezóny 2015, vstoupil do své nejdůležitější fáze. Práce probíhají v Japonsku v našem výzkumném a vývojovém středisku Sakura.“

„Tam jsme počátkem letošního roku přesunuli náš vývoj pro motoristický sport. Kromě simulací jsme zahájili další fázi, ve které na zkušební stolici provádíme plnohodnotné testy motoru s připojeným turbodmychadlem a systémy pro rekuperaci energie. Mezitím svou činnost zahájilo naše závodní operační středisko v britském Milton Keynes.“ A vrchní manažer Yasuhisa Arai dokončuje své prohlášení tím, že upřesňuje časový harmonogram a plán vývoje.

„Na vývoj se soustředí celý náš tým tak, aby za šest měsíců, které do naší účasti v F1 zbývají, bylo vše připraveno.“ Nám sice v českém prostředí komplikuje sledování F1 skutečnost, že od roku 2015 bude pouze na placených kanálech, nicméně i tak si velký návrat Hondy do Formule 1 nenecháme ujít.

3.10.2014 11:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist