Honda Insight Concept

Honda představuje koncept hybridního vozidla pro autosalon v Paříži.

I Honda přichází na pařížský autosalon s hybridní novinkou, a to stylovým modelem Insight. Ten se zde představí ve své fruhé generaci, která využívá nejnovější poznatky ze světa ekologicky šetrných pohonů.

Honda tvrdí, že se nejedná o klasický koncept, ale o jakýsi předsériový model, takže design ani technika produkční verze, která se začne prodávat na jaře 2009, se od vystaveného exempláře příliš lišit nebudou. Honda čerpá ze zkušeností se staršími hybridními modely a také z modelu FCX Clarity, který je poháněn pouze palivovými články.

Design se sice trochu podobá hlavnímu konkurentovi, kterým je Toyota Prius, ale to nesvědčí o neschopnosti inženýrů Hondy o nějakou invenci. Takový tvar zaručuje co největší kompromis mezi komfortem pětičlenné posádky a aerodynamikou, která výraznou měrou přispívá dalšímu snížení odporů a tudíž i spotřeby.

Honda Insight fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Honda Insight fotogalerie

Honda dále tvrdí, že Insight bude nejdostupnějším hybridním vozem na trhu, z čehož se dá usuzovat jediné: bude stát méně než Toyota Prius, ale ještě nevíme, o kolik. V Paříži ji uvidíme vedle dalšího stádia Hondy FCX Clarity a sportovního hybridu CR-Z, který mnozí považují za předzvěst nástupce legendární Hondy CR-X.

autoweb.cz

9.9.2008 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist