Honda Civic Type-R: Toto je jeho pravděpodobná podoba

Honda sice místo vysokootáčkové pily použije do Type-R přeplňovaný dvoulitr, ale zato s výkonem 280 koní. Takhle si její sériovou podobu představují fanoušci.

Návrat japonské legendy se nezadržitelně blíží, ostrá Honda by měla „na pulty“ obchodů zamířit už ke konci příštího roku. Sama automobilka už podpořila zájem nejen videem a odtajněným výkonem auta, ale i sebevědomým prohlášením, že se Civic Type-R stane králem předokolek na Nordschleife. A to je za situace, kdy Zelenému peklu už více než dva roky vládne Renault Mégane RS Trophy, poměrně odvážné tvrzení. Ale rozhodně ne nereálné.

Pod kapotou Hondy Civic Type-R bude pracovat přeplňovaný čtyřválec naladěný na výkon přinejmenším 280 koní.  To je o patnáct koní více, než měl francouzský šampion. A v případě, že by se během prvních testů i taková výkonová rezerva ukázala jako nedostatečná, je automobilka připravena výkon ještě trochu zvednout.

Teď ještě, aby to stačilo i na ostatní ostré hot-hatche, které se na trh teprve chystají. Nás napadá kupříkladu takový Ford Focus RS, který z 2,3 litrovýho čtyřválce vydoluje minimálně 300 koní, jistě bude mít nějakou promyšlenou přední nápravu jako předchozí generace a bezesporu bude kosmicky rychlý.

Nezbývá tedy než si počkat, jak tahle tahanice o krále Nürburgringu dopadne a podívat se třeba .. třeba na to, jak bude Civic Type-R vypadat. Od poslední novinky, kdy jsme vám ukázali Civic na Ringu, se nejeden fanoušek pustil do odkrývání kamufláže a tohle je výsledek. Tyto konkrétní ilustrace má na svědomí ATC-Design a podle nás nemusí být daleko od pravdy. Ba co víc, takové provedení nám rozhodně není proti srsti.

Honda Civic fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Honda Civic fotogalerie

16.9.2013 10:47| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa aut a čtyř kol?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist