Hledám auto, ale jak na to?

Pro mnoho z nás nejlepší přítel, pro jiné zas jen dopravní prostředek. Ale stejně jako u své ženy, tak i u auta musíme dbát na správný a hlavně jistý výběr. Ono žít se špatným výběrem je velký kříž a to by přece nikdo nechtěl.

Pohodlí je slastí, po které všichni dychtí. Nasednout do auta, zařadit a vydat se vstříc světu je onou pravou extází vlastního já. Cestovat, předvádět se, poutat pozornost či si jen čistit hlavu, to všechno je spojeno s jízdou na čtyřech kolech. Otázkou však zůstává, jak získat ty nejlepší podmínky při našem výběru? Koho bychom měli oslovit? Kde začít?

Kupuji-li nové auto, většinou se obrátím na nejbližšího dealera. V případě koupě ojetého vozidla, což se týká většiny z nás, je otázka složitější. Zde figuruje hned několik podstatných hledisek. Takový 100% automobil má najeto 30 tisíc kilometrů, je starý pět let a je k mání nejlépe s novými zimními pneumatikami. Nejrychlejší cestou, jak najít tu nejlepší možnou variantu, je dnes určitě internet.

První krok je jasný: ve vyhledavači navštívím první inzertní server s automobily a ve vzestupném pořadí podle ceny odpovím na první tři inzeráty. Druhý den na to mi zavolají z autobazaru a sdělí mi špatnou zprávu. „Omlouváme se, ale vámi vybraný automobil jsme právě prodali, byl to krásný kousek a ty jdou na dračku. Můžeme vám však nabídnout jiné super auto z dovozu po německém důchodci …“ Jo, tak tomu hráli. To i pohádky bratří Grimmů byly věrohodnější. Já jsem přece zákazník, který si přeje luxus, a to především v nabídce. Nebudu přeci naivní a neskočím nikomu na špek. Já chci víc.

Možná to zní pateticky či snad neuvěřitelně, ale doba mluví jinak. Dnes celému světu vévodí internet, tak proč nezkusit již ověřenou a fungující cestu poptávkového systému, kdy ostatní pracují za vás. Samotný princip poptávkových portálů funguje na bázi sdružování firem, které splňují vaše požadavky. Po vyplnění formuláře a podání poptávky se vaše kritéria zašlou oborově příbuzným firmám, které na ně mohou reagovat a nabídnout vám tak tu nejlepší možnou variantu právě pro vás.

Jedním z největších a především dobře fungujícím poptávkovým systémem je AAAPOPTÁVKA.CZ. Podobnost názvu s tuzemským autobazarem je čistě náhodná. Každopádně se nejedná o žádnou prodlouženou ruku. Je to samostatně fungující portál, který i po pěti letech provozu má co nabídnout. Nejenže plní vaše přání a snaží se o maximální spokojenost, ale hlavně, a to především, funguje zcela zdarma. Zní to jako klišé, ale opak je pravdou. Samotné zadání poptávky je bezplatné a bez závazků.


V dnešní hektické době je pohodlí na prvním místě, a tak čekat v teple domova na zpracované nabídky, probírat se přicházejícími e-maily a hledat svého miláčka je parádní možnost, jak dojít ke spokojenosti bez úmorného hledání mimo zdi vašeho domova. A navíc – příjemné zjištění, že to takhle opravdu funguje.

Rada na závěr? Nekupujte první automobil, na který narazíte. Důkladným výběrem se vyhnete komplikacím a nepříjemným zjištěním pravdy o stavu vašeho automobilu. Musím připomenout, že manipulace s tachometry je v naší republice zcela běžná a ochrana spotřebitele začíná a končí naším rozhodnutím. ​

26.3.2012 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist