Hammondova nehoda rozjela charitativní akci

Moderátor zřejmě nejoblíbenějšího motoristického pořadu na světě, Top Gear, má velmi slušnou naději na plné zotavení.

Po Hammondově hrůzostrašné havárii v rychlosti přes 480 km/h, o které jsme vás už informovali, se díky aktivitě různých internetových stránek rozjela charitativní akce na podporu Yorkshirské letecké záchranky (YAA), která ho z místa nehody dopravila do nemocnice.

V současné době už výše darů přesáhla 175 tisíc liber, tedy více než sedm a čtvrt milionu korun. Jistý štědrý fanoušek dokonce přispěl rovnou padesáti tisíci liber, tedy více než dvěma miliony Kč. YAA se nechala slyšet, že za vybrané peníze koupí další helikoptéru, kterou na Hammondovu počest pojmenují „Hammy’s Heli“.

Charitativní akce ukazuje, jak obrovsky populární tahle motoristická show a její moderátoři jsou. E-mailové servery společnosti BBC jsou zavaleny desítkami tisíc mailů, ve kterých příznivci přejí Richardovi brzké uzdravení a zároveň vyjadřují naději, že televize pořad nezruší.

Existuje totiž reálná hrozba, že se na pozastavený Top Gear slétnou supi v uniformách s nápisy Health and Safety a rozcupují ho na kusy. Okamžitě po nehodě se začly ozývat hlasy, že byla jen otázka času než se něco stane, že Top Gear nabádá k nebezpečnému chování a podobně.

Všichni moderátoři v čele s Jeremy Clarksonem se proti tomu vzápětí ostře ohradili s tím, že většina kritiků absolutně netuší, jak se takový pořad vyrábí, kolik je kolem bezpečnostních opatření a především, že moderátoři podstupují veškerá rizika dobrovolně a s potěšením.

Hammondův stav se mezitím až zázračně zlepšuje. V současné době je v běžném pokoji, chodí, jí a komunikuje s rodinou a přáteli. Podle deníku Daily Star má vztek, že vedení BBC odsunulo začátek podzimní sezony Top Gearu, která měla odstartovat 8. října. Nejvíce se ale bojí toho, že by pořad mohl být zrušen ještě dřív, než se stihne zotavit. Šéfové BBC prohlásili, že nová sezóna nezačne, dokud mu nebude dost dobře na to, aby byl ve studiu.

Hammondova reakce byla okamžitá: řekl svým kolegům, ať přijdou do nemocnice s kameramanem, že bude moderovat z postele. Jeden z jeho kolegů řekl: „Nedokáže snést pomyšlení, že by jeho nehoda zavinila zrušení show, kterou nadevše miluje. Děsí ho představa, že vedení pořad zruší, zatímco bude ještě v nemocnici. Udělá všechno, aby udržel Top Gear v chodu, i kdyby to mělo znamenat vysílání z nemocniční postele. Což by pro všechny zainteresované byl jistě velmi silný zážitek a téměř určitě kandidát na rekord sledovanosti.“

Kdyby byla polovina lidí takhle zapálená pro svou práci, na celém světě by byl blahobyt. Hammstere, držíme všechny palce!!!

Honza Koubek

27.9.2006 12:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist