Goodyear zvýší bezpečnost dětí na základních školách

Společnost Goodyear rozšířila své aktivity, kterými dlouhodobě napomáhá ke zvyšování bezpečnosti v dopravě.

Novým projektem nazvaným Společně pro bezpečnost dětí se Goodyear pro tentokrát zaměřil na žáky základních škol. Aby projekt co nejlépe splňoval reálné požadavky žáků z různých oblastí České republiky, mohou jednotlivé základní školy zasílat individuální návrhy projektů zajišťující zvýšení bezpečnosti svých žáků. Goodyear tak navazuje na stále probíhající projekt Bezpečná školka, díky jemuž bylo přes 1300 mateřských škol vybaveno reflexními vestami a dalšími edukativními předměty pro snadnější seznámení dětí s dopravní tématikou.


Aktuální projekt Společně pro bezpečnost dětí reaguje na statistiky České školní inspekce, ze kterých vyplývá, že ve školním roce 2012/2013 bylo ve školských zařízeních zaznamenáno 29 191 úrazů, z nichž jeden byl dokonce smrtelný. Tyto nelichotivé statistické údaje vedly společnost Goodyear Dunlop Tires Czech k myšlence realizovat projekt, který bude mít reálný dopad na život konkrétních škol. Základní školy, které se do projektu přihlásí, mohou získat finanční příspěvek ve výši 100 000 Kč na aktivity, jež povedou ke snížení počtu úrazů ve školním prostředí či zdokonalení systému výchovy dětí k preventivnímu chování.

Společnost Goodyear se rozhodla přispět za každou prodanou sadu vysoce výkonných pneumatik značky Goodyear částkou 100 Kč na projekty, které si jednotlivé základní školy samy navrhnou. Cílem programu je motivovat ředitele, učitele i žáky k zamyšlení se nad možnostmi a bezpečnostními riziky jejich školy a navržení projektu, který bude mít pozitivní vliv na ochranu zdraví a života žáků, ať už přímými opatřeními, nebo investicí do vzdělávání zaměřeného na prevenci.

Projekty se proto mohou týkat jak dopravní výchovy, tak i organizačně technických opatření, např. v podobě zajištění bezpečnějšího přecházení před školou, investicí do vybavení školy nebo například zakoupením reflexních vest či cyklistických přileb pro žáky. Záštitu nad projektem převzal BESIP, hlavní koordinační subjekt bezpečnosti silničního provozu v ČR, který navíc vybere několik základních škol, které obdrží sadu reflexních doplňků.

Goodyear těmito projekty posiluje svou pozici výrobce pneumatik, který svým působením mění silnice i jejich blízké okolí v bezpečnější místa. To se mu daří nejen díky uvedeným projektům a obdobným aktivitám, ale především díky široké nabídce pneumatik s výborným hodnocením v bezpečnostních parametrech. Pravidla a další informace o projektu lze najít na stránkách promo.goodyear.cz a facebookových stránkách www.facebook.com/goodyear, kde je rovněž možné hlasovat pro jednotlivé projekty. Jednotlivé školy se mohou přihlašovat do 18. května a hlasování o vítězných projektech probíhá až do 31. května.

14.4.2014 10:33| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist