Goodyear je oficiálním dodavatelem pneumatik pro třídu LMP2 Mistrovství světa endurance

Goodyear se stává oficiálním dodavatelem pneumatik pro vozy kategorie LMP2 na FIA Mistrovství světa endurance (WEC) a při Evropském seriálu Le Mans (ELMS).
jota-sport-na-sanghaj-6-hodin-1100x618.jpg Zdroj: Goodyear

Smlouva na několik sezón byla mezi Automobile Club de l’Ouest (ACO), FIA Mistrovstvím světa endurance a společností Goodyear uzavřena poté, co se ACO rozhodl pověřit dodávkami pneumatik pro vysoce konkurenční třídu prototypů Le Mans jediného dodavatele. Dohoda dále posiluje spolupráci mezi 24 Hodin Le Mans, předními evropskými a světovými šampionáty endurance a jednou z nejúspěšnějších značek pneumatik v celé historii motoristického sportu.

Letos v létě Goodyear ohlásil, že se vrací na evropské a světové závody automobilů a začíná dodávat pneumatiky vybraným partnerům třídy LMP2 na Mistrovství světa endurance. Přesvědčivý comeback mu minulý měsíc zajistilo vítězství týmu JOTA ve třetím kole mistrovství, na závodě Šanghaj 4 hodiny.

Nová smlouva o dodávkách pneumatik pro všechny týmy třídy LMP2 na Mistrovství světa endurance pokrývá nejprve osmikolovou sezónu 2020/2021, kterou otevře v příštím roce v září závod v Silverstone a která bude dále pokračovat závody kolem světa na čtyřech světadílech, aby vyvrcholila v červnu roku 2021 na 24 hodin Le Mans, tedy na závodě, jenž vozy na pneumatikách Goodyear vyhrály rovnou při 14 příležitostech.

Oficiální partnerství s Evropským seriálem závodů Le Mans, předním světovým seriálem kontinentálních závodů endurance, pak začne v dubnu roku 2021. Kategorie LMP2 je nejvyšší z několika tříd šampionátu, který hostí šest předních evropských závodních okruhů.

Partnerství znamená, že všichni závodníci zapsaní v sezóně 2021 na 24 Hodin Le Mans ve třídě LMP2, včetně vozů, které se neúčastní WEC a ELMS, budou moci užívat posledních výsledků vývoje závodních pneumatik Goodyear. Pro Goodyear to bude znamenat vyšší přítomnost značky na okruhu i mimo něj a podporu pro uvedení jeho nejnovější řady pneumatik Eagle F1 SuperSport, která obsahuje technologii odvozenou z motoristického sportu, na trh.

 

19.2.2020 7:24| autor: Hugo Kottás | zdroj: Goodyear

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist