GM chce detekovat chodce pomocí WiFi

Americký koncern GM vyvíjí technologii, která má detekovat chodce za pomoci WiFi v jejich mobilním telefonu. Kolik takových chodců bude?

Používáte ve svém mobilu Wi-Fi? Možná vám to v budoucnu zachrání život. Tedy alespoň si to myslí americký koncern GM. Právě vyvíjí technologii, která bude chodce detekovat podle telefonu v jejich kapse.

ČTĚTE TAKÉ: 5 zaručených rad, jak snížit spotřebu
Nesnažte se stíhat zelenou na poslední chvíli, stejně vám tam skočí červená a budete muset brzdit.

Celé to má fungovat na bázi Wi-Fi Direct, což je technologie pro bezdrátové spojování elektronických zařízení. Projíždějící auto dokáže signál zachytit ještě dříve, než chodec vyjde zpoza dodávky, a dokonce o tom dokáže bezdrátově vyslat signál autům, jedoucím za ním. To už je ale jiná technologie, která se jmenuje V2V, tedy vehicle to vehicle.

Ba co víc, GM by rádo vyvinulo aplikaci pro cyklisty, kurýry a vůbec lidi, kteří se pohybují v blízkosti silnice, která by měla za cíl zamořovat již tak přeplněné kmitočty bezdrátových sítí prázdnými daty. Třeba jsem jen zpátečnický, ale kolik lidí chodí po ulici s chytrým telefonem a ještě ke všemu s aktivním WiFi?

30.7.2012 8:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist