Genevo One (2015): Testujeme antiradar v úsekovém měření

Podrobili jsme radarový detektor Genevo One první zkoušce. Policejní hlídky s radarem jsme zatím žádné nepotkali, proto jsme se vydali do úsekového měření.

Po kratší odmlce pokračujeme v testování radarového detektoru Genevo One. Jelikož zatím máme smůlu v tom, že máme štěstí na policejní hlídky a žádné nepotkáváme, zaměříme se dnes na funkce antiradaru při ochraně před úsekovým měřením rychlosti.


Ty zatím nelze spolehlivě detekovat jinak, než zanesením údajů o jejich umístění do databáze, která je přítomna také v Genevo One a výrobce ji pravidelně aktualizuje. Mimo to antiradar detekuje také stacionární radary, jako např. Ka radar umístěný ve Zlíchovském tunelu v Praze. K němu však (zatím) chybí záznamové zařízení a pokuty z něj tak „nechodí“.

Zpět ale k úsekovému měření. Genevo One vždy zobrazuje na displeji aktuální rychlost podle GPS (vhodné právě při míjení stacionárních radarů), při přiblížení k měřenému úseku pak antiradar zahlásí hodnotu rychlostního limitu, zobrazí ji na displeji a poté odpočítává zbvývající vzdálenost k počátečnímu bodu měření.

Po vjetí do měřeného úseku se pak po celou dobu průjezdu zobrazuje aktuální průměrná rychlost, to aby řidič věděl, zda může ještě zrychlit, nebo má raději zpomalit. Po dosažení konce měření pak Genevo One opět zahlásí informaci o konci měření.

Pokud na sebe navazují dvě samostatná úseková měření (jako je tomu např. mezi Barrandovským mostem a Zahradním městem a pravděpodobně také v pražských tunelech), zahlásí počátek toho druhého ještě před koncem prvního, aby řidič věděl, že nemá zrychlovat.

Což se hodí zvláště v místech, kde to nezná nebo kudy dlouho nejel a není si tak zcela jistý, zda není úsekové měření nově přítomno. A co si budeme nalhávat, i když o nich všude víte, občas se člověk stejně zapomene a je dobré mít na předním skle nějakého anděla strážného.

Tímto bych chtěl upřímně poděkovat všem orgánům zodpovědným za výstavbu úsekového měření v Praze za to, že mne posledně, kdy jsem uprostřed noci trochu zapomněl a vjel do měřeného úseku lehkou stovkou (která na Jižní spojce byla kdysi v nočních hodinách povolena), vystavily do situace, ve které jsem musel zcela zastavit a nahnat průměrný čas, a byl jsem tak donucen vybrat si mezi napařením pokuty a sešrotováním rozjetým kamionem. A pak že úsekové měření má pozitivní vliv na bezpečnost silničního provozu…


Radarový detektor zapůjčila k testování společnost AntiRadary.cz

6.10.2015 9:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist