Fullgas 2015: Satun – Ban Khao Noi

Po včerejším odpočinkovém dni vstáváme už v 6. Kvapně balíme a při nádherných 26 stupních vyrážíme na sever. Dnes máme v plánu chrám Tham Sumano ...

Tham Sumano a mořské pobřeží plné vyhlášených pláží. Nasazujeme ostré tempo neb počasí se brzy změní. Už okolo 9 je přes 30 a o hodinu déle už frčíme v krásných 35 stupních. Do chrámu dorážíme splavený a utahaný. Zajímavostí tohoto místa je umístění chrámu, který se nachází v komplexu jeskyní. Turistická sezóna je v Thajsku u konce, tak jsme tu sami.

Vítají nás místní mniši obojího pohlaví. Při společném focení musíme uznat jejich laskavost, protože vydržet v naší blízkosti déle než pár sekund vyžaduje velké sebezapření. A to se u toho ještě usmívali. Po podpisu a razítku na naší putovní zástavu, sedláme naše oře a míříme k moři. Cestou potkáváme chlapa, který má slona na vodítku. A to není z horka. Chlápek si to špacíroval po krajnici a na řetězu měl fakt slona. Po další stovce máme zase dost. Odbočujeme z naší cesty směr moře. Paráda za deset minut parkujeme v cypřišovém háji, který lemuje úplně prázdnou pláž. Skáčeme do vody, tedy kromě Aleše, který se bojí krokodýlů a čeká, až se nažerou. Buď byli nažraní nebo měli dobré čichové nástroje, každopádně nás neochutnali.

Neradi se navlékáme zpět do hadrů a startujeme do dalšího boje s vedrem. Dalších 130 km do letoviska Krabi projíždíme místním venkovem. Krabi nás vítá 37 stupni a kopou hospůdek. V jedné z nich najdeme útočiště a vyzýváme místní krabi na souboj. Vlasta s Alešem hází ručník do ringu, tak nakonec to končí 2:0 ve prospěch Fullgas. Počasí se umoudří, tak nasazujeme k poslednímu trháku a uzavíráme dnešních 500 km v prádelně. Do pelechu padáme utahaní jak koťata. Zítra nás čekají sloni, tak se máte na co těšit.

22.3.2015 10:21| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: BanchrámThajskoZastava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist