Fullgas 2015: Khao Lak – Pak Nam Chump Hon

Ráno vstáváme zavčasu a už v půl 8 jsme na královské snídani místního hotelu. Dnes začínáme v safari, kde jsme už o půl 9.

Tedy všichni kromě Vlastíka, který profrčí kolem vstupu a valí dál do hustého pralesa. Po chvilce čekání ho jedeme hledat. Nacházíme ho po půl hoďce vyčerpaného z místního terénu. Honil nás dobré dva kilometry a to i přes veškeré indicie, že tudy cesta nevede. Nakonec ho zastavuje strom, dům a paní, která ho posílá zpět. V docích na nás už čekají naše dva nové stroje.

Já s Vlastíkem fasujeme samce Bena, kluci samici Kakalulu. Hodinová projížďka buší začíná kolmicí vzhůru, kde má hlavně Kakalula co dělat. Na kopci seskakují naši driveři a pasují na své místa Vlastíka s Dezim. Show začíná. Při každém Vlastíkovým pokusu, zatlačit trochu na Bena a udat mu ten správný direkt, dostáváme salvu slin, písku a kamení. Dezi na tom není lépe. Naučil se jdi! -Ma! a tak stále vykřikuje Kaka ma, Kaka ma a leští svým zadkem Kakalule temeno. Výsledek je slabý. Chlapci končí dvakrát v křoví a jednou si jejich povoz dokonce sedne. Což se vůbec nelíbí Alovi, který v tu chvíli hází na sedátku záda.

Průvodce má rozum a nařizuje střídání. Konečně se ke kniplu dostávají odborníci. Cesta se začíná prudce svažovat, ale mé a Alešovi zkušenosti se projeví v bravurním sjezdu plné záludných serpentín. Náčelník dokonce jede chvíli bez držení. Po zaparkování přesedláváme na voňavější bmw a ujíždíme do hotelu zbalit se a pokračovat dál. Za povzbuzování hordy místních a jedné paní z Ostravy vyjíždíme do 35 stupňového vedra. Po dvou kilečkách máme hlad. Vybíráme malou vesničku a v ní přístřešek s polní kuchyní. Zatím co kluci radí paní domácí, co uvařit, já jdu shánět pivo. Obojí se podaří a my si užíváme domácí atmosféry s výbornou polévkou. Dál se nám moc nechce, ale náčelník je neoblomný.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Další dvě kila sice neví jaké budou, ale ví, že budou v horku. A měl recht. Teplota klesá až za hodinu a cesta se začíná kroutit. Projíždíme národním parkem, kde se sytě zelené palmové háje střídají s cypřišovými lesy. Nádherná jezdecká vložka nás doprovodila až k staré rybářské vesnici, kde nacházíme malé chajdy, které nám poskytnou útočiště pro dnešní noc.

23.3.2015 10:16| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: Ostrava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist