Fullgas 2015: Autoweb.cz představuje členy expedice

Parta čtyř chlapů, kteří milují motorky, cestování a hlavně život, vyráží na náročnou a velmi dlouhou cestu. Na motorkách z Malajsie do Čech.

Celé naše motorkaření začalo velmi nevinně. Já to někde viděl, tak jsem si koupil motorku dřív než řidičák. Aleš to zase někde slyšel a dopadl stejně. Náš společný kámoš Vlasta se bál. Tak jsme mu motorku koupili my. Jaká byla radost jeho ženy, když v den svých třicátých narozenin obdržel klíče od letité Hondy. Tři roky jsme brázdili země české. Začátek byl velmi odpovědný.

Dobrých 600 km za týden a spousta atrakcí každý den. Po třech letech jsme zjistili, že na pivo a karty můžeme zajít k nám do hospody a nemusíme u toho padat ze sedla. V té době náš náčelník – Aleš – zavelel k útoku. „ Chlapci! Objedeme v sedle svět!“ Vzhledem k poslednímu týdnu, kdy jsme stihli celých 300 km, to byl smělý úkol. Hned po návratu jsme dostali nové itineráře. Začátek byl v Rumunsku a každý rok přibývala další země. Aby toho nebylo málo, kde se vzal, tu se vzal z kraje nesmělý klučina z Plzně – Dezi. Zapadl jak koření do guláše. Pro naše plány to chtělo drobné úpravy.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Čtyři nové motorky, oblečení, kufry a spoustu nepotřebností. Prozíravý náčelník zveřejnil náš plán cest do roku 2025 v místních novinách a zanechal tím vzkaz našim polovičkám s alibi „ vždyť to bylo v novinách“.Psal se rok 2010 a naše první dlouhá cesta skrz Asii v roce 2015 se jevila jako velmi nepravděpodobná. Jak řekla má drahá polovička „ za 5 let už na to ani nevylezete“. No a je to tady.

Směr Kuala Lumpur, kde vyzvedneme naše druhy v boji a vyrazíme na cestu snů. Skrz Malajsii, Thajsko, Kambodžu, Vietnam, Laos, Čínu, Mongolsko, Kazachstán, Rusko, Bělorusko a Polsko se vrátíme až k nám. Domů, do Prahy, do Kunratic. První krok je za námi a naše cesta právě začíná.

16.3.2015 12:45| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist